Başkan Şerifoğulları, Basın ve Musiki Müzesi Çalışmalarını İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim vaatleri arasında yer alan “Müzeler Şehri Elazığ” projesi kapsamında hayata geçirilen Elazığ Basın Müzesi ve Elazığ Musiki Müzesi’nde yapılan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları, Basın ve Musiki Müzesi Çalışmalarını İnceledi

Başkan Şerifoğulları’na; Fırat Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Haykır, Metal Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan, Elazığ Kent Konseyi Başkanı Rüstem Kadri Septioğlu da eşlik etti.

Başkan Şerifoğulları ve beraberindekiler ilk olarak Harput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sağir Müftü Konağı'nda açılacak Elazığ Basın Müzesi'nde devam eden tefrişat çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Şerifoğulları daha sonra Harput Konağı’nın bir bölümünde oluşturulacak Musiki Müzesi’nin iç tasarımına yönelik teşhir ve tefrişat çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Şahin Şerifoğulları, binlerce yıllık tarihiyle Anadolu medeniyetinin en önemli kavşaklarından biri olan kadim şehir Harput’un, kültürel ve sanatsal tüm birikimiyle bir yaşam merkezi olması için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: BASINIMIZIN TARİHİNE IŞIK TUTACAK

Başkan Şerifoğulları, “Harput’un turizm potansiyeline katkı sağlamak amacı doğrultusunda Müzeler Şehri Elazığ projemiz kapsamındaki Basın Müzesi ve Musiki Müzesi’nin iç tasarımına yönelik teşhir ve tefrişat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 1800’lü yıllarda inşa edilen Harput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sağir Müftü Konağı’nda hizmete sunacağımız Basın Müzesi, köklü bir geçmişe sahip yerel basınımızın tarihine ışık tutacak. Harput Konağı’nın bir bölümünde ise Türk Musikisi’nde istisnai bir yere sahip olan Harput Musiki Müzesi oluşturulmasına yönelik teşhir ve tefrişat çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah kısa sürede her iki müzemizi de şehrimize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vizyonsuzluk Had Safhada
Vizyonsuzluk Had Safhada - 2 hafta Önce

Demekki keramet gençlikte değilmiş, Rahmetli Hamza Yanılmaz şu anki trafiğin onda biri yokken caddeleri sokakları genişletiyordu. Bu Başkan da Caddeleri sokakları kaldırımları daraltıyor. Aradaki fark bu işte Rahmetli Hamza Rahmetli Temizer olsa Deprem sonrası Elazığ ihya olurdu. Şimdi Depremden çok Belediyenin zararı oldu.

.
. @Vizyonsuzluk Had Safhada - 2 hafta Önce

Bazen 1 yanlış 4 doğruyu götürür çok şey yaparsınız mesela Yahya Kemal caddesini genişletirsiniz ama cadde üzerinde 3 tane şahı için yola dayanan bina yaptırısınız, 10 tane cadde açarsınız ama merkezde zaten dar olan iki caddeye sokakta üç tane yeni binayı milletin gözüne sokarsınız yaptığınız uçar bu binalar akıllarda kalır. Birçok yerde caddeler sokaklar katledilirken 10 tane cadde değil 100 tanede açsan ne fayda

Hakan
Hakan - 2 hafta Önce

Bunlardan bir şey olmaz, olsa olsa köy muhtarı olur belki.

halla halla
halla halla @Hakan - 2 hafta Önce

O kadar zeki insansın yani....

Müzelik haller
Müzelik haller - 2 hafta Önce

Çok doğru hem basın hemde müzik müzelik oldu. Elazığ için çözüm üreten soran sorgulayan problemlerin üzerine giden haksızlıkları haykıran memleketin gelişmesini dert eden basın gitti yerine iktidara yandaşlık için Elazığ a kötülük eden basın geldi. Elazığ müziği gitti düğün salonlarına Bingöl, Şırnak, Hakkari Müzikleri geldi. Bir müzede Belediye için kurulsun adam gibi belediyecilik gitti. Bir kişinin karı için bir şehirin zararına yol açan belediyecilik geldi.

Burhanettin
Burhanettin - 2 hafta Önce

harput yürürse elazığ koşar hala restorasyon bekleyen çok eser var harput 50 tane 5 yıldızlı oteli ayakta tutar

filozof
filozof @Burhanettin - 2 hafta Önce

50 tane otel, öyle ya. biraz fazla attın emmi.

Gereksiz başkan
Gereksiz başkan - 2 hafta Önce

Sen bu işi yapamazsın personelin işini yapmıyor cumhuriyet mah Arif Nihat Asya sokak Cengiz Aytmatov’ parkının oradaki inşaat sokakları kapatmış 20 defa aradık belediye yapı kontrol işini yapmadı sizi çimer e de yazdık usulsüz ruhsatta verdiniz 30 dairelik yere 40 daire 15 dükkan seni Allah a havale ediyoruz

İmar da Çok Şaibe Var
İmar da Çok Şaibe Var @Gereksiz başkan - 2 hafta Önce

Elazığ da her taraf öyle Sürsürü Mustfa Cemiloğlu caddesini bitirdiler 10 dairenin yıkıldığı yere 50 daire 50 dairelik yere yüzelli daire yapıldı. Bir tanesini otoparkı yok sosyal donatısı yok İmar da büyük şaibeler var.

Başkan Ve Elazığ tarihi
Başkan Ve Elazığ tarihi - 2 hafta Önce

Sayın başkan Siz Elazığ tarihine Abdullahpaşada mahalle sakinlerine verdiğiniz sözden 360 derece nasıl döndüğünüz ile hatırlanacaksınız. Sözü siz verdiniz kimse sizi zorlamadı. Onun için yarın başkanlıktan düşünce hatıra geldikçe bununla anılacaksınkz. Yazık

Okan
Okan - 2 hafta Önce

Gerek sen araştırasın yazılan yorumu doğruluğunu işini yap istifa et yada git Başkan

İşiz gücüzzz
İşiz gücüzzz - 2 hafta Önce

Gırnata .. başka bi bok bilmezsizzzz
Palu Zaza düşmanları.
Eşek palularda size oy versinnn


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109