Başkan Şerifoğulları: Bize Para da Kalmadı, Eleman Alma Yetkisi de Kalmadı

Elazığ Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantılarının son oturumunda Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları önceki yönetimlere değindi. Muhalefetin eleştirilerine cevap veren Başkan Şerifoğulları, belediyenin borcuna değindi ve geçmiş yönetimleri işaret etti. Başkan Şerifoğulları, “Parayı bitiren benden önceki başkanlarımız” diyerek eleştirilere tek tek nokta atışı yaptı.  

Başkan Şerifoğulları: Bize Para da Kalmadı, Eleman Alma Yetkisi de Kalmadı

Göreve gelir gelmez Elazığ Belediyesi’nin borcunun belirlenmesi için dışardan denetçi getiren Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları belediyenin net borcunu açıklamıştı.

Belediyenin borcunun açıklanmasıyla birlikte kamuoyunda borcun çok olduğu ve mevcut yönetimin bu borç nedeniyle istenilen çalışmayı yapamayacağı konuşulmuştu.

SUSMAZ ELEŞTİRİNCE BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI CEVAP VERDİ

Elazığ Belediyesi’nin bu borcu ekim ayı meclis toplantılarında tekrar gündeme geldi. Performans raporuyla ilgili olarak söz alan MHP Meclis Grup Başkanı Behçet Susmaz eleştirilerde bulundu. Susmaz; zabıtaların yetersiz olduğunu belirtti ve bazı çalışmaların yapılamadığını ifade etti.

“PARAYI BİTİREN BENDEN ÖNCEKİ BAŞKANLARIMIZ”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da Behçet Susmaz’a cevap vererek eski yönetimleri işaret etti. Başkan Şerifoğulları, “Parayı bitiren benden önceki başkanlarımız. Sizde dahilsiniz. Elemanları alan sizlersiniz başkanım. Eleman da alamıyoruz Allaha çok şükür. Biraz fazla zabıta alsaydınız, fazla su ürünleri mezunu almasaydınız bizde sıkıntı yaşamasaydık” dedi.

“ÇALIŞTIRILMASI GEREKEN ELEMAN ALINMAMIŞTA TEK TİPTEN YÜZ TANE ALINMIŞ”

Devamında sözlerini sürdüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Sorunları biliyoruz ama bu sorunları tam anlamıyla çözemiyoruz. Maalesef bir yerde tıkanıyoruz. Dediğimiz gibi çok alakasız isimler alınmış, çok alakasız farklı farklı birimlerde çalıştırılması gereken eleman alınmamışta tek tipten yüz tane alınmış. Bunu da farklı yerde çok fazla çalıştıramıyorsun. Ancak kendi alanında mühendisliği ile alakalı fen işlerine gönderirsin, etüt merkezine gönderirsin ama su kanalizasyona maalesef götüremiyorsun, endeksi okumaya gönderemiyorsun. Onun dışında atıl durumda olan elemanımızı yok denecek kadar azalttık, çalışmalarımızı yapıyoruz. Dün bununla alakalı zaten toplantı yaptık. Her birimden mutlaka bir eleman alın ve su kanalizasyon güçlendirin” dedi.

“BİZE PARA DA KALMADI, ELEMAN ALMA YETKİSİ DE KALMADI”

Kendi yönetimlerine para kalmadığını belirten ve eleman alımı da yapamadıklarını söyleyen Başkan Şerifoğulları, “Biz en masumuyuz herhalde. Behçet başkanım bu konuda benden daha suçludur. Parayı da bitiren önceki başkanlarımız, elemanları da alan önceki başkanlarımız. Bize para da kalmadı, eleman alma yetkisi de kalmadı. Artık taşeron yasası da çıktı eleman da alamıyoruz. İnşallah var olan personelle en güzel hizmeti yapacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halim güler
Halim güler - 1 yıl Önce

Jeologlar Elazığ’ın depremselliğini araştırmalı,su ürünleri mühendisleri de belediye binasında balık yetiştirmeli :))))

Can23
Can23 - 1 yıl Önce

Şahin başkan az bile söylemiş mücahit başkan enkaz biraktı

Metin
Metin - 1 yıl Önce

Başkan haklı birşey bırakmadılar her gelen denizdeki suyu tutamadılar.

Ferit
Ferit - 1 yıl Önce

Gerçekten Başkanım işiniz çok zor burada gerçek şuçlular ortada masum gibi dolanıyor sesleei çıkmıyor.
Allah yardımcını, olsun

Ilhan
Ilhan - 1 yıl Önce

Bundan oncrki baskanlar dediginiz ak parti brlediyr baskanlarindan mi bahsrdiyor

SIRADAKİ HABER

banner7