Başkan Şerifoğulları: Engelleri Ortadan Kaldırmaya Devam Ediyoruz

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Engelli vatandaşları toplumun ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini söyledi.

Başkan Şerifoğulları: Engelleri Ortadan Kaldırmaya Devam Ediyoruz

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, engellilerin sorunlarının çözümü ve hayatlarının kolaylaştırılması adına önemli çalışmalar yaptıklarını anımsattı.

ŞERİFOĞULLARI: HER ADIMDA YANLARINDA OLMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR

Başkan Şerifoğulları, "Yaptığımız çalışmalarla okullarımızı, sokaklarımızı, toplu ulaşım araçlarımızı yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını zorlaştıracak engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların yanı sıra engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarına katkı sağlayacak sosyal sorumluluk projelerimizi de hayata geçirerek, bu vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bilindiği üzere seçim öncesi vaatlerimiz arasında yer alan Engelsiz Yaşam Merkezi projemiz kapsamında İzzetpaşa Mahallesi sınırları içerisinde mülkiyeti belediyemize ait binayı, dezavantajlı grupların eğitim aldığı, rehabilite edildiği ve atölyelerde meslek öğrendiği engelsiz yaşam merkezine çeviriyoruz. Merkezimizde oluşturulacak sağlık bölümleri ile tedavi desteği, meslek, müzik ve sanat atölyeleri, oyun alanları, sinema salonları ile de engellilerimize rehabilitasyon desteği sağlayacağız. Proje çalışmaları devam eden bu merkezimizi inşallah en kısa sürede engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Engelli kardeşlerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenen etkinliklerin, engelleri dolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan vatandaşlarımızın sorunları hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyor, engelli vatandaşlarımızı saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
metin
metin - 9 ay Önce

Allah rızası için protokol üyeleri ve STK lar 3 aralık ve 10-16 mayıs engelliler haftasında konuşmasın, haber yapmasınlar ve seslerini çıkarmasınlar. BIKTIK onların bu engelliler üzerinden pirim yapmalarından.
Neymiş "hepimiz birer engelli adayıyız". Allah biliyor ya. biz engelli değiliz de, bizleri her yerde ve her zaman mağdur edenlerin engelli olduğu kesin.

SIRADAKİ HABER

banner7