Başkan Şerifoğulları: “Hedefimiz minimum riskin bulunduğu modern bir kent oluşturmaktır”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 24 Ocak depreminin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. Başkan Şerifoğulları mesajında, “24 Ocak’ta yaşadığımız deprem felaketi, şehrimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihte yerini aldı. Yaşadığımız bu felakette yaşamlarını yitiren vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum.” dedi.

Başkan Şerifoğulları: “Hedefimiz minimum riskin bulunduğu modern bir kent oluşturmaktır”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yıl dönümü mesajında şu ifadelere yer verdi;

“EN ÖNEMLİ ADIM YAPI STOKLARIMIZI DEPREME DAYANIKLI HALE GETİRMEKTİR”

“Elazığ-Sivrice merkezli 24 Ocak 2020’de yaşadığımız 6.8’lik depremin ardından devlet ve millet birlikteliğiyle yaralarımızı sarmak adına gayretle çalıştık. Bu süreçte devletimiz, maddi kayıplarımızın telafisi için tüm desteğiyle yanımızda yer almıştır. Yaşadığımız 24 Ocak depremi, ülkemizin ve şehrimizin bir gerçeği olan deprem felaketlerine karşın daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Şüphesiz geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir.

“HEDEFİMİZ MİNİMUM RİSKİN BULUNDUĞU MODERN BİR KENT OLUŞTURMAKTIR”

Devletimizin desteğiyle geride kalan bir yılda şehrimizin eski yapı stokunun yenilenmesi adına güçlü adımlar atılmıştır. Can ve mal güvenliği esaslı oluşturulan planlama doğrultusunda şehrimizi yeniden yapılandırırken, hedefimiz halkımızın güven içinde yaşayacağı, minimum riskin bulunduğu modern bir kent oluşturmaktır. Elazığ’ımızın yarınlarının sağlam temeller üzerine inşa edilmesi adına gerekli çalışmaları kararlılıkla yürüteceğiz. Böylesi doğal felaketlerin ve acıların bir daha yaşanmamasını temennisiyle, depremde hayatını kaybeden hemşehrilerime Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum”

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 4 ay Önce

Elazığ enkaz yağını oldu, siz nire modern kent nire, hele bir Malatya’ya, Diyarbakıra bak lütfen,,,...

Selam Herkese
Selam Herkese @Hakan - 4 ay Önce

Karşıyaka da bir katta 6 daire var.

Hüsnü
Hüsnü @Hakan - 4 ay Önce

EY GAKGOŞLAR VARMISINIZ pazartesi günü cumhurbaşkanımıza aynı anda m.paşa(bir katta 8 daire....sanki otel) daki evlerini görmesi için tezahürat yapalım. reis evleri gez diye ...büyük bir ihtimalle teslim edilen dilek sitesi binalarına götürecekler orada toplanalım

Kebir
Kebir - 4 ay Önce

Başkan, şehir merkezi yıkık virane halde,bu seni rahatsız etmiyor mu?İlgilendirmiyor mu?Eski iller
bankasından DSİ ye kadar, Istasyon caddesi(B.Hersek Bulvarı) Çarşı,Sarayatik, kültür v.s kadim mahalleler hakkında ne düşünüyorsunuz?Bu işler biryerlere çim tohumu serpmeler, cam teras la filan savusturulacak gibi değil.Miniterminal,maksi terminal ile de gecistirilecek hiç değil.Merkez bu viranelikten nasıl kurtulacak.Anlaşilan kadronda bu vizyonda ve birikimnde teknokrat yok,peki bu işi bilen tecrübeli donanımlı emekli Mühendis,Mimar, ş.plancisi ve Akademisyenlerden kurulu bir heyet oluşturup,ortak bir fikir ile harekete geçmeyi düşünmüyorsunuz?Kimilda be mübarek.Birak top u.Bu iş ne seni ne de partiyi kor.Demediler,demeyesin.Seni seviyoruz.

Gariban Toki
Gariban Toki @Kebir - 4 ay Önce

Karşıyaka da toki binaları yaptılar görmeniz lazım. Her yeri sıkıntı. İşçiler gözü kapalı çalışmışlar. Başkan bey karşıyaka ya gel rezilliği gör!

Arif
Arif - 4 ay Önce

3-4 katlı binalardan, dar sokaklardan modern kent olmaz olsa olsa köy olur sayın başkan.

Mehmet
Mehmet - 4 ay Önce

Sayın Başkan , Elazığda ülkemizin en iyi mühendislik ve mimarlık fakültesi var, oradan modern ken nasıl olur öğrenin bi zahmet. Modern kente örnek il komşular var, Elazığ bölgesinin lideri ilken bölgesinde zavallı halde şu an.

Kadir
Kadir - 4 ay Önce

Ufuksuzluğunuzdan vizyonsuzluğunuzdan ,çapsızlığından güzelim Elazığ köye çevirdiniz, siz gidin mahalle muhtarı olun....

Elazığ Köysel Dönüşüm
Elazığ Köysel Dönüşüm @Kadir - 4 ay Önce

Modern kent dediği Mustafapaşa, Rüstempaşa ve Abdullahpaşa gibimi yoksa ucube bir dönüşüm yapılan sürsürü köyü gibi mi? Beş kat diye tuttur sonra az alanda kümes kadar kaç daire çıkarırım diye binaları içi içe sok , caddeler sokaklar genişleyeceğine yeni yeşil alanlar ve otoparklar daraldı. Bu mudur şehircilik anlayışı, depremden sonra örnek şehircilik olacak denmişti bu mudur örnek şehircilik, Çevre şehircilik, Belediye Başkanı ve TOKİ yaptığı işe güveniyorsa sayın cumhurbaşkanını yıkılan yerlere yapılan konutları göstersinler

Karşıyakalı ciklenbik
Karşıyakalı ciklenbik - 4 ay Önce

Tokinin yaptığı binalar rezillik, işçilik sıfıııııırrr...

Hursit
Hursit - 4 ay Önce

Tokiler deyince duracaksin. Abdulkapsada ayni kapi var anahtar yok,su musluk disinda akiyor,islak zeminlerde su kullanmayin diyorlar ,balkon var gideri yok boya surtealist calisilmis her bicim ve renk,zrmin trabzan cimnastik icin....ee daha nolsun toki yapmis iste

Ksk city
Ksk city @Hursit - 4 ay Önce

Haklısın kardeşim

Hy
Hy - 4 ay Önce

75 metrakere evlerlemi.


SIRADAKİ HABER

banner103