banner83

Başkan Şerifoğulları'ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Şerifoğulları mesajında, “Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı yad ediyorum” dedi.

Başkan Şerifoğulları'ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM KAHRAMANLARIMIZI YAD EDİYORUM

Mesajında Cumhuriyetin önemine vurgu yapan Başkan Şerifoğulları, "Cumhuriyet’in 96. kuruluş yılını büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutluyoruz. Aziz milletimiz, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya, iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Milletimiz, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefine bugün her zaman olduğundan çok daha yakındır. Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı yad ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor, Elazığlı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını kutluyorum"dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7