Başkan Şerifoğulları: “Şehrimiz Hızlı Bir Değişim Dönüşümün İçerisinde”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, deprem sonrası TOKİ tarafından Abdullahpaşa ve Aksaray mahallelerinde yapımına başlanan ve anahtar teslimine hazır duruma getirilen konutlar ile Gümüşkavak Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Elazığ Belediyesi Ek Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları: “Şehrimiz Hızlı Bir Değişim Dönüşümün İçerisinde”

“DEVLETİMİZ İLK ANDAN İTİBAREN YANIMIZDA”

İlk olarak Abdullahpaşa Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, Muhtar Yavuz Köse ile birlikte önce mahalle esnafını gezdi sonra da mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini dinledi. Başkan Şerifoğulları incelemeler sırasında çocuklarla da yakından ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Abdullahpaşa Mahallesi’nin deprem sonrası yıkım ve dönüşüm çalışmalarının yoğun yapıldığı mahallelerden olduğunu kaydeden Başkan Şerifoğulları, “Devletimiz depremin izlerini silmek ve vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini sağlamak için kesintisiz bir şekilde çalışıyor. TOKİ tarafından mahalle genelinde yapılan konutlarımızdan teslime hazır duruma getirilenleri inceledik. Varsa eksiklikleri tespit etmek üzere muhtarımız ve TOKİ yetkilileriyle birlikte bu eksikliklerin giderilmesi noktasında istişarelerde bulunduk.’ dedi.

Daha sonra Aksaray Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal ile birlikte mahalle sakinleriyle buluştu ve kendilerine belediye olarak yaptıkları çalışmaları aktardı. TOKİ tarafından yapımı tamamlanan ve sahiplerine teslim edilecek konutları inceleyen Başkan Şerifoğulları, “Şehrimiz devletimizin desteğiyle birlikte bir yıldır hızlı bir değişim-dönüşümün içerisine girmiş durumda. Bir yandan hasarlı binaların yıkım çalışmalarını yapıyor diğer yandan da yeni ve güvenli binaların inşa ve teslim sürecini gerçekleştiriyoruz. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları son olarak ise yapımı tamamlanan Elazığ Belediyesi Gümüşkavak Mahallesi Ek Hizmet Binasını ziyaret etti.

Gönül Belediyeciliği ilkesiyle hizmetlerine devam ettiklerini ifade eden Başkan Şerifoğulları; ‘Kısa süre içerisinde yapımını tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunduğumuz ve bünyesinde bay-bayan spor salonları, kurs salonları, kütüphane, hizmet ofisleri ve ticaret merkezlerinin yer aldığı Elazığ Belediyesi Ek Hizmet Binamız Gümüşkavak Mahallemize hayırlı olsun’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Sağındık
Recep Sağındık - 1 yıl Önce

Bu başkan hangi şehirde yaşıyor acaba. Değişim ve dönüşüm var ancak daha kötüye gidiyoruz. Tarihin en başarısız belediye başkanı olarak yerini alacaksın. 60 metrekare evlere insanların mahkum ettiniz. Belediye çok ama çok başarısız.

Şakir
Şakir - 1 yıl Önce

Bundan 30 sene önce Hilalkenti yapan rahmetli Hamza Yanılmaz gibi bir belediye başkanı olsaydı.Abdullahpaşa, Mustafa Paşa Rüstempaşa bambaşka örnek yerleşim yerleri olur burada oturanlar paşa keyfi sürerdi. Belediye 5 kat yerine 15 kat binaları kendi kuracağı inşaat şirketi eliyle yapabilirdi. Abdullahpaşa vitrin bir semtti Bızmişenin kopyası oldu.

Kaldırımlar  Dükkanlara Katılıyor
Kaldırımlar Dükkanlara Katılıyor - 1 yıl Önce

Evet ciddi bir değişim ve dönüşüm var. Şehirin pekçok yerinde halkın kullanımında olan genişçe kaldırımlar kamudan dükkan sahibinin işgaline geçirilerek dükkanlara katılıyor. Kaldırım iken dükkana katılarak dönüşüyor. Eskiden kaldırım işgalleri vardı şimdi kaldırımları dükkana katma furyası başladı.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Evet , herkese mavi boncuk dağıtmaya çalışan, vizyonsuz, derinliği sığ bir Başkan, yazık Elazığ’a.

Ferhabile
Ferhabile - 1 yıl Önce

Abdiluklahpasada baraj ıskan evleri tarihi yapı değil heralde iyice kilitlediniz orayı neyse o da size yakişti zaten muhtar Allaha emanet

Kral 23
Kral 23 - 1 yıl Önce

30 yıllık FUAR ALANI 20 Yıllık Otobüs Terminali Kent köy Zübeyde Hanım Yeşil Kuşak Harput Cam Seyar Yahya Kemal 6 şerit Keban Yolu 6 şerit Yeni İmar Yolları Karşıyaka Kentsel Dönüşüm Yapılan hzimetler çok kısa sürede nankör olmayın itler Elazığ Hırsız Mücahit Selmanoğlu gibi nankör it görmedi kandırdılar Elazığı dürüst insan her zaman iyidir.

Mehmet kaya aslan
Mehmet kaya aslan - 1 yıl Önce

Ak partiye laf atanlar önce dönüp bi kendilerine baksinlar yaziklar olsun nankörler

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109