Başkan Şerifoğulları: “Şehrimizi modern ve konforlu yollarla geleceğe hazırlayacağız”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin ana arterlerinden Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde başlatılan yol genişletme çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları: “Şehrimizi modern ve konforlu yollarla geleceğe hazırlayacağız”

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde başlatılan Çayda Çıra Kavşağı-Akgün Kavşağı arası yol genişletme çalışmaları devam ediyor.

Orta refüj kaldırılarak, üç gidiş üç geliş olarak düzenlenecek cadde üzerinde yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları, ekiplerden bilgi aldı.

ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİMİZİ MODERN VE KONFORLU YOLLARLA GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ

Mevcut durumda iki gidiş iki dönüş olan caddenin, üç gidiş üç geliş olarak düzenleneceğini ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Elazığ’ımızın trafik konforuna katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde başlattığımız çalışmaların tamamlanmasıyla yoğun bir trafik akışına sahip olan bu caddemizde araç trafiği rahatlayacaktır. Ekiplerimiz yoğun bir mesaiyle cadde üzerinde hafriyat alım ve aydınlatma alt yapı çalışmalarına devam ediyorlar. Ekiplerimizce aynı zamanda cadde üzerinde 1.5 km’lik yağmurlama hattı çalışması gerçekleştiriliyor. Çalışmalarımızı ivedilikle tamamlayarak, Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde rahat bir ulaşım olanağı kazandırmış olacağız. Şehrimizi modern ve konforlu yollarla geleceğe hazırlayacağız” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Karadağ
Hakan Karadağ - 12 ay Önce

Öncelikle MedcalPark hastanesinin ordaki Dörtyol kavşağı ve salim Hazardağlı Kavşakları için köprülü kavşak lazım akşam 5 trafiğinde hayat duruyor kazalar yaşanıyor medical park yakınlarında ölümlü kazalar yaşanmıştı yayalar için

...
... - 12 ay Önce

Evet.Yol çok önemli.Haber niteligi taşıyacak kadar.Yoksa niye her tv kanalında yol yapanlar bu yolları biz yaptık diye övünsüller ki?

Yol Medeniyettir
Yol Medeniyettir - 12 ay Önce

Komşumuz Diyarbakırda 12 şeritli bulvarlar var. Biz 4 şeritliyi 6 şeride çıkarıyoruz. Tabiki bir tarafı kamu arazisi olan alanlarda bu yapılabiliyor. Geleceği düşünerek Binalar yollardan geri çekilmediği hatta tam tersi ne binalar kaldırıma sıfırlandığı için yol genişleme imkanı olmuyor. Mücahit döneminde dikey blok nizam ile genişleme sağlanabilirdi orada da rantçılık devreye girdi Dükkanları kaldırıma sıfırlayıp Binayı tabandan değil Dükkan üzerinden geri çekerek dahada yol yoğunluğu arttı.Başkan bey imarda yanlışlar yaptı ancak Yahya kemal caddesi, bu cadde, Güney imar yolu, gibi çalışmalar, Kent meydanları çalışmalarıda çok doğru ve takdiri hak ediyor

Kral 23
Kral 23 - 12 ay Önce

Yol.medeniyettir aptali Elazığ nufusu 600 bin bile değil sen diyarbakırla Elazığı birmi ettin Elazığ 6 serit yeter yapılan hizmet iyi biz büyükşehir olalım 12 şerit yolumuz olur

Barıs
Barıs - 12 ay Önce

Vayyyyy jöleli başkan

SIRADAKİ HABER

banner103