Başkan Şerifoğulları 'Şehrimizin Geleceğine Değer Kazandırmaya Devam Edeceğiz'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mega projeleri arasında yer alan ‘15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi’ doğrultusunda inşaat çalışmaları devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları 'Şehrimizin Geleceğine Değer Kazandırmaya Devam Edeceğiz'

Başkan Şerifoğulları’nın girişimleri sonucu  SGK eski binasının Elazığ Belediyesi’ne devredilmesiyle birlikte yer teslimi yapılarak inşaat çalışmalarının start aldığı projede, fore kazık imalat çalışmalarına başlanmış olup daha sonra temel kazı çalışmaları başlayacak.

SGK eski binasının bulunduğu alan, toplam 7.000 metrekare kapalı alana sahip iki katlı 224 araç kapasiteli yeraltı otoparkı olacak şekilde inşa edilecek. Şehir merkezinde otopark ihtiyacına çözüm oluşturacak yeraltı otoparkının üst kısmı ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Kapalıçarşı ile bütünlük oluşturacak şekilde yeni bir yaşam alanı olarak düzenlenecek. Kapalı Çarşı, Saray Camii ve çevresindeki sokaklarda da sağlıklaştırma çalışmaları gerçekleştirilerek şehrin merkezine yepyeni bir vizyon kazandırılmış olacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: ‘YEPYENİ BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURUYORUZ’

Proje doğrultusunda şehrin merkezinde yeni bir yaşam alanı oluşturduklarını belirten Başkan Şerifoğulları, ‘Elazığ’ımızı geleceğe taşıyacak, bu kadim şehre değer ve vizyon katacak projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Şehrimizin her sorununu dert edinip çözüm bulmak adına yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda Belediyemize kazandırdığımız SGK eski binasının bulunduğu alanda şehrimize 224 araç kapasiteli yeraltı otoparkı, üst kısmında ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile bütünlük oluşturacak şekilde estetik özelliklere sahip yepyeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Attığımız her adımla, şehrimizin geleceğine değer kazandırmaya devam edeceğiz.’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 14:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol
Erol - 1 ay Önce

Mehmet Bey, PTT ve Öğretmenevi binaları şehrin simge binalarındandır. Yıkılamazlar. PTT binası, yanılmıyorsam 1950'li yıllarda yapılmıştı. Öğretmenevi binasının ise manevi değeri büyük. Yıkılması gereken bir şey varsa, o bölgenin alt tarafında kalan, rahmetli Yanılmaz döneminde yapılan "Belediye Çarşısı" adlı ucube yapıdır. Orası eskiden köylü pazarıydı. Köylü, ürettiği peynirini, yağını getirip orada satıyordu. Harikaydı. Sonra getirip oraya "Ticaret Borsası" ve "Belediye Çarşısı" adlı estetik yoksunu, çirkin, o bölgeyi mahfeden beton yığınları dikildi. Bu yerler yıllarca sorunlar yarattı. Çarşıyı su bastı ve sürekli başka tadilatlar yapıldı. Elazığ'daki çirkinlik sıralamasında orası başı çeker.

mehmet
mehmet - 1 ay Önce

Ptt binası ile Eski valilik konağı da yıkılsaydı daha geniş ve ferah bir alan kazanacaktı Elazığ. Tabi bu öğretmen evi içinde geçerli öğretmen evi de yıkılarak orası da daha geniş ve ferah olurdu maalesef bi türlü elazığın merkez bölgesini açamadık.

Muhsin
Muhsin @mehmet - 4 hafta Önce

Bir şehrin kaderini sadece yönetenlerin ufku ve kalitesi değil, yönetilenlerin kültür ve eğitim düzeyi de belirler.

xyz
xyz @mehmet - 4 hafta Önce

ironi yaptığını düşünüyorum. hiç kimse bu kadar sığ olmaz herhalde. yıkılması gereken yerler var o bölgelerde meydanın genişletilmesi gerektiği de doğrudur. ancak yandaki bi kaç binanın yıkılıp izzet paşa ve saray caminin arasının açılması lazım. elazığın ruhu olan 3 bina var onları da yıksınlar diyor şaka gibi ya. başka şehir meydanlarını görmemiş biri arkadaş herhalde.

Ercan
Ercan @mehmet - 4 hafta Önce

Valilik olsun ogretmenevi olsun tarihi yer orayı niye yiksinlar

Can
Can - 1 ay Önce

Abdullahpaşa kentsel dönüşüm ne zaman başlar acaba

SIRADAKİ HABER

banner103