Başkan Şerifoğulları: “Taahhütlerimizi Yerine Getirebilme Adına Tüm Birimlerimizle Sahadayız”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yoğun trafik akışına sahip şehrin ana arterlerinden Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde başlatılan yol genişletme çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları: “Taahhütlerimizi Yerine Getirebilme Adına Tüm Birimlerimizle Sahadayız”

Başkan Şerifoğulları, “Şehrimizdeki trafik problemlerini asgariye indirebilme adına sürdürdüğümüz çalışmalarımızla Elazığ’ımız daha müreffeh, daha kaliteli yaşanabilir bir şehir olacaktır. Hemşehrilerimize olan taahhütlerimizi yerine getirebilme adına tüm birimlerimizle sahadayız.” dedi.

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi, Çayda Çıra Kavşağı’ndan başlanarak Akgün Kavşağı’na kadar orta refüj kaldırılarak, genişletiliyor. Mevcut durumda iki gidiş iki dönüş olan cadde, üç gidiş üç geliş olarak düzenleniyor.

Başkan Şahin Şerifoğulları iftar sonrası çalışmalarını sürdüren ekiplerle bir araya gelerek çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Şerifoğulları, Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi’nde, Çayda Çıra Kavşağı’ndan başlanarak Akgün Kavşağı’na kadar olan 1.400 metre uzunluğundaki yolda orta refüjün kaldırılarak caddenin dört şeritten 6 şeride çıkarılacağını kaydetti. Başkan Şerifoğulları, aydınlatma çalışmaları ve yolun sağ kısmında yapılacak yürüyüş yolu düzenlemeleriyle caddenin güzel bir kimlik kazanacağını söyledi.

Şehrin dört bir yanında ulaşım konforuna katkı sağlamak amacıyla yeni yol, yol genişletme çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Aynı zamanda Kolordu içerisinden geçerek, Fevziçakmak Mahallesi-Ulukent Mahallesi bağlantısı ile Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne ulaşımı kolaylaştıracak yeni yol çalışmamız devam ediyor. Yine Cumhuriyet Mahallesi’nde Sağlık İl Müdürlüğü’nün arka tarafından Polis Okuluna bağlayacağımız yeni yol çalışmamız devam ediyor. Şehrimizdeki trafik problemlerini asgariye indirebilme adına sürdürdüğümüz çalışmalarımızla Elazığ’ımız daha müreffeh, daha kaliteli yaşanabilir bir şehir olacaktır. Hemşehrilerimize olan taahhütlerimizi yerine getirebilme adına tüm birimlerimizle sahadayız.” dedi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’INDAN SU TASARRUFU ÇAĞRISI

Şehrin yıllardır yaşadığı su problemini sonlandırma yolunda da çalışmalarını sürdürdüklerinin belirterek, vatandaşlara su tasarrufu noktasında çağrıda bulunan Başkan Şerifoğulları, “Hamzabey İçme Suyu Projemizin tamamlanmasıyla birlikte Elazığ’ımızın içme ve kullanma suyu problemi tamamen ortadan kalkacaktır. Yaşanan aksaklıkları ortadan kaldırarak, şehrin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak Hamzabey Barajı İçme Suyu Ana İsale Hattının Karşıyaka Arıtma Tesisinden Doğukent depolarına ulaştıracak isale hattı çalışmalarını kendi imkanlarımızla üstlendik ve ihalelerimiz gerçekleştirdik. Suyu Doğukent depolarımıza ulaştırarak su problemini kesin olarak çözeceğiz. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu hafta su açısından biraz kritik bir hafta. Hemşehrilerimden su kullanımında israfı önlemek adına dikkatli olmalarını rica ediyorum. Bu vesileyle şimdiden hemşehrilerimin hem Kadir Gecelerini hem de Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum.” diye konuştu.

banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 2 hafta Önce

Bu şehri köy konumuna getirdiler. Günlerdir sular kesik ne 185 nede 153 de muhatap bulunmuyor. Yapılan doğru düzgün bir açıklama yok.Hazirana kadar bekleyin ne demek. Şaka mı? Suyun ne zaman geleceği belli değil. İtfaiye içme suyu yerine çamurlu su getiriyor. Hazirana kadar bu millet ne yapacak. Başka şehire gitsek bile yasaktan dolayı gidilmiyor. Mahallelere dönüşümlü su verilsin.

Hamit
Hamit - 2 hafta Önce

Başkan puan kaybetmeye başladı.

Yusuf
Yusuf - 2 hafta Önce

Her alanda yetersiz kaldı. Yeni imar planı çıkardı 4-5 katlı dip dibe iç içe, balkon balkona, mutfak mutfağa... ilkelliktir ,cahilliktir, hainliktir... yapamayacağın göreve talip olmayacaksın.

barıs
barıs - 2 hafta Önce

Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar saat 10 buçuk oldu halen sular yok

barıs
barıs - 2 hafta Önce

birde utan madan tasarruf edin diyor.bu işler öyle jöleli saçla takım elbiseyle olmuyor

Kağan
Kağan - 2 hafta Önce

Herkes hak ettiği gibi yaşıyor.

Cemal
Cemal @Kağan - 2 hafta Önce

Tasarruf çağrısı yerine Hamzabey Barajını biran önce bitirme çağrısı daha doğru olurdu. Hamzabey barajı 4 yıl önce bitecekti, şehir de sürekli su sıkıntıs çekiyor geçen sene bu zamanlar kuyuları Baraj suyları basmıştı peki bu sene ne oldu?

Barıs
Barıs - 2 hafta Önce

Saat oldu gecenin 1 i halen su yok

Metin
Metin - 2 hafta Önce

Şehir diye yerleştiğim bu ilçede 10 yıldır taş üstünde taş konmadı Yazıklar olsun.


SIRADAKİ HABER

banner7