Başkan Şerifoğulları Tarihi Hüseynik Yolu’nda İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Harput Mahallesi ile Hüseynik arasındaki ulaşımı sağlayan tarihi “Şeher Yolu”nun turizme kazandırılması için başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Şerifoğulları Tarihi Hüseynik Yolu’nda İncelemelerde Bulundu

Tarihi süreçte kervanların kullandığı ve türkülere konu olan “Şeher Yolu”nun yapılacak rekreasyon çalışmalarıyla yeniden eski cazibesine kavuşması için çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda Başkan Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan Harput Mahallesi ile Hüseynik arasındaki yolun turizme kazandırılması için gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemeleri sırasında Başkan Şerifoğulları’na, Ulukent Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan eşlik etti.

PROJENİN İKİNCİ AŞAMASINDA REKREASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLANACAK

Başlatılan çalışmalar doğrultusunda yol güzergâhında güvenlik açısından ihtiyaç duyulan kısımlarda taş duvar örüm çalışmaları devam ediyor.

Projenin ikinci aşamasında rekreasyon çalışmalarına başlanacak. Gerçekleştirilecek çalışmalar doğrultusunda toplam 2100 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde yürüyüş yolu olarak düzenlenecek tarihi yol güzergâhı korkuluklarla çevrelenecek.

Ağaçlandırma çalışmalarıyla yeşil bir doku kazanacak güzergâh; oturma ve dinlenme alanları, seyir terasları ve çeşmelerle yeni bir görünüme bürünecek.  Proje, geleceğin turizm merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Harput turizmine ise katkı sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 22:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz namustur.
Söz namustur. - 2 hafta Önce

Söz namustur.

Beledül Emin
Beledül Emin - 2 hafta Önce

Başkan; bırak bu fantezileri be adam.Şu şehir merkezinin harabe hali ne olacak?Septioglu caddesi ne olacak, Yaşar Doğu. Ve Doğukent caddesi(konteynerlerin altı) zifiri karanlık,bütün fuhuscular cirit atıyor,aydınlatma direkleri yok,2 günde bir sular kesiliyor,bir çare yok,Karaçalı cesmeleri akmıyor,sokaklar caddeler esnaflarca işgal edilmiş mudahele eden yok.Senin gitmişsin,seyir terası,nostaljik yol peşinde koşuyor,kodamanların sitelerinin önünü süslemekle meşgulsün.Ayrica kanunsuz yaptığın İmar değişikliğiyle şehrin içine ettin.Halbuki ada bazlı ayrık blok nizam yüksek kat uygulamasi şehrin 50 yılını kurtarmıştı.Desene senin için Alice harikalar diyarında.Yeminle söylüyorum,oylarımızı hakkını vermiyorsun.I

Yol yabdı
Yol yabdı @Beledül Emin - 2 hafta Önce

Tam da oylarınızın hakkını veriyor. Daha iyi hakkını vermesi lazım. Hak ettiğiniz şekilde yönetiliyorsunuz, daha da ötesi lazım. Sonuçta ilk seçimde yine aynı partiye oy vereceksin, ne bu tripler. Sakin ol, derin nefes al ve şükret.

Ar damarı Kar damarı
Ar damarı Kar damarı - 2 hafta Önce

Vekillerin, bi dönem önce vekillik yapmış olanların bu muhitte , taşınmazları varmı acaba. Merak ediliyorum. Bayram değil, seyran değil, enişte niye öptü beni.

ALPASLAN KIRMIZIGÜL
ALPASLAN KIRMIZIGÜL - 2 hafta Önce

BAŞKANIM DAĞI TAŞI YOL YAPANA KADAR HAZARDAĞLI KAVŞAĞINA BATTI ÇIKTI YAPMAK DAHA MANTIKLI DEĞİL Mİ HEMEN HEMEN HERGÜN KAZA VAR ORADA BİRDE SABAH VE AKŞAM SAAATLERİNDE ÇEKİLMEZ HALE GELDİ HAZARDAĞLI KAVŞAĞI....

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109