Başkan Şerifoğulları: Trafik Yoğunluğu Asgari Seviyeye İnecek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kentte yaşanan trafik ve ulaşım sorunlarının en asgari seviyeye indirilebilmesi için çalışmalara başladı. Başkan Şerifoğulları, ilgili birim müdürleri ile bazı kavşaklarda incelemelerde bulundu. Öte yandan Kızılay Mahallesi’nde yapımına başlanan parkta çalışmalar devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları: Trafik Yoğunluğu Asgari Seviyeye İnecek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fen İşleri Müdürü Salim Turan, Etüt ve Proje Müdürü Onur Turgut, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Cemil Apaydın ve belediye meclis üyeleriyle birlikte bazı kavşaklarda incelemelerde bulundu.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, güvenli, hızlı ve sürdürülebilir ulaşım için çok önemli projeler hazırladıklarını belirterek, projelerin tamamlanmasıyla birlikte şehir içi trafik sorununun asgariye ineceğini vurguladı.

ŞERİFOĞULLARI: BU BÖLGELERDEKİ TRAFİK YOĞUNLUĞU ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALACAKTIR

Ulaşım projelerini hayata geçirerek trafik sorununu asgariye indirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Şerifoğulları, "Birim müdürlerimizle birlikte Bahçelievler Mahallesindeki Akgün Kavşağı olarak bilinen alanda ve Mustafapaşa Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Hamza Yanılmaz Kavşağında incelemelerde bulunduk. Yapacağımız çalışmalarla inşallah bu bölgelerdeki trafik yoğunluğu önemli ölçüde azalacaktır. Tabi Elâzığ’ımız şehir merkezine yığılmış durumda. Doğudan ve batıdan gelen sürücüler genel olarak şehir merkezi güzergahını kullandığı için bu güzergahta ciddi yoğunluk yaşanıyor. Hem emniyet verilerini hem de vatandaşlarımızdan gelen talepleri en iyi şekilde analiz ederek bu güzergahlarda planladığımız çalışmaları hayata geçireceğiz. Güvenli, hızlı ve sürdürülebilir ulaşım hedefiyle hayata geçireceğimiz projeler toplu taşıma, bisiklet, özel araç, yayalar ve engellilerin ulaşımını da kapsayacak. İnşallah 5 yıllık süre içerisinde ulaşım konusunda vadettiğimiz tüm projeleri hayata geçirerek, vatandaşlarımızın daha huzurlu ve konforlu sürüş yapmalarına imkan tanıyacağız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Başkan Şerifoğulları’nın talimatıyla Kızılay Mahallesi Nasuh Sokak'ta geçtiğimiz gün yapımına başlanan ve çevre düzenlemeleriyle birlikte yaklaşık 4 dönüm arazi üzerine yapılacak olan parkta çalışmalar hızlandırıldı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında park alanına önce dolgu yapılacak ardından oyun parkları ve kameriyeler yerleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:14
banner97
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 1 yıl Önce

Hıhı kesin asgari seviyeye iner.Layık olduğun şekilde yönetiliyorsun Elazığ.. böyle devam et.

ahmet er
ahmet er - 1 yıl Önce

şahin şerif oğulları elazığ için 5 yıl kaybından başka birşey değil. sağa sola parmak işareti yapıp resim çektirmeyle olmuyor. icraat yok ortada bişey. işin kötü tarafı iş görebilecek yatırım çekebilecek adayı da yoktu elazığın.

SIRADAKİ HABER

banner7