Başkan Şerifoğulları: ‘Yol Demek Hayat Demek, İnsanımızın Canı, Sağlığı, Güvenliği Demek’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vatandaşlarla bir araya gelmek ve belediye çalışmalarını yerinde incelemek üzere Cumhuriyet Mahallesi’ni ziyaret etti.

Başkan Şerifoğulları: ‘Yol Demek Hayat Demek, İnsanımızın Canı, Sağlığı, Güvenliği Demek’

Bir yandan Cumhuriyet mahallesi sakinleriyle hasbihal eden Başkan Şerifoğulları bir yandan da mahalle içerisindeki yol ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.

“SALİM HAZARDAĞLI’DAKİ RAMPANIN EĞİMİNİ DÜŞÜRDÜK”

İncelemeler kapsamında birçok mahalleyi birbirine bağlayan ve vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan Salim Hazardağlı Caddesi güzergâhındaki yüksek eğimli yolun, yeniden inşa çalışmalarını denetleyen Şerifoğulları, gelinen aşamayı şu şekilde özetledi;

“Ekiplerimiz Cumhuriyet Mahallesi Salim Hazardağlı Caddesi geliş-gidiş güzergâhındaki yüksek eğimli rampanın seviyesini düşürerek standartlara uygun duruma getirdi. Çalışmalar kapsamında yol üzerindeki kaza kara noktalarını tek tek ıslah edip çözüme kavuşturduk. Özellikle kış aylarında vatandaşlarımıza sıkıntı yaratıyordu. Hem vatandaşlarımızın hem de öğrenci servisleri, minibüs gibi toplu taşıma araçlarımızın sıklıkla kullandığı bir güzergâhtı. Bu açıdan vatandaşlarımızın güvenli ve kaliteli ulaşım hizmeti alabilmesi, bizim kıstaslarımızın en başında gelir. Neticede yol demek hayat demek, insanımızın canı, sağlığı, güvenliği demektir” dedi.

“DEPLASE İŞLEMLERİ BİTTİ PMT SERİMİ YAPILIYOR”

Gidiş ve geliş olmak üzere çift şeritli yolun kısa süre sonra hizmete hazır duruma getirileceğini belirten Başkan Şerifoğulları, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Yol üzerinde isale hattı deplase işlemlerimizi bitirdik. Toprak ve hafriyat işlemlerinin de tamamlandığı yolda şuan PMT serim çalışmaları yapılıyor. Hemen akabinde ise sıfır asfalt serimi yapıp yolu kullanıma hazır duruma getireceğiz. Çalışmalar devam ederken vatandaşlarımız sağ olsunlar bizleri idare ederek yardımcı oluyorlar. İnşallah en kısa sürede ekiplerimiz yol çalışmasını bitirip çevre düzenleme işlemlerine geçecek. Sıklıkla kullandığımız güzergâhı yeni ve daha konforlu bir duruma getirip hizmete sunacağız ” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 2 yıl Önce

Bu yol tamamen buradaki binaların sahibi hatırına (isme gerek yok) yapıldı; vatandaş için değil.
İşler, adamına göre yapılıyor; asıl sıkıntı bu işte.

Kasis Mağduru
Kasis Mağduru - 2 yıl Önce

Defalarca beyaz masaya ibraz etmeme rağmen 2 kasis koyulmuyor sonra "yol demek hayat demek" :D

NeyseNe
NeyseNe - 2 yıl Önce

Ula vAllaha kiyamet bu belediye baskani oldugu zaman kopmaliydi. Bu adam belediye baskaninolabildiyse konusmaya dahi baslayamamis bebek dunya badkani olmali. Yahu du demece bak yol demek hayat demekmis.Allahim aklimiza mukayet ol

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Tuzu kuru,kodaman kendi cevresinin yolları ile meşgul Gakgo.Buralarda 700-800 bin TL ye daire satılıyor.
Birde sanayiden çık,A.riza sep. Bulvarindan şehre gelmeye calis,yol yok,trafik işaretleri yok, yön levhaları yok,ters yola giriyor çıkamıyorsun ,toz toprak diz boyu.Beyefendi kompradorlari memnun etme peşinde.Belediye trafik,fen işleri ne işle meşgul ey b.bsk.neredesin?

panter23
panter23 - 2 yıl Önce

bu sene yapın seneye yıkın yok su patladdı yok dogalgaz diyin asla işinizi dogru düzgün yapmayın bişey olmaz biz öderiz biz niye varız ki

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109