BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN 15 TEMMUZ MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 15 temmuz hain FETÖ darbe girişiminin 3. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Şerifoğulları, “ 15 Temmuz ruhunun tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak" dedi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN 15 TEMMUZ MESAJI

15 Temmuz'da hain FETÖ terör örgütü tarafından yapılan hain darbe girişiminin 3. yıldönümü dolayısıyla Elazığ Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları yazılı bir mesaj yayımladı.

SERİFOĞULLARI: HAİNLERİN KAHPECE GİRIŞIMLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları , “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajında, yüzyıllar geçse de 15 Temmuz ruhunun tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak. Milletimiz o karanlık gecede, bugününe ve yarınlarına ket vurmaya çalışan dış mihrakların güdümünde olan içimizdeki hainlerle karşı karşıya kalmıştır. Ve bu millet kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tek vücut olmuş, inançla, vatan-millet sevdasıyla, tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet düsturuyla, bugününe, yarınlarına ve milli iradesine sahip çıkmıştır. Yüzyıllar geçse de hainleri, hainlerin kahpece girişimlerini unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz ruhu, tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak ve yarınlarımızı aydınlatacaktır. FETÖ terör örgütü mensupları tarafından yapılan darbe girişiminde tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak, her kökenden her meşrepten insanıyla dünyayı kendine hayran bırakan aziz milletimizin tüm fertlerini ve özelde değerli Elazığlıları bir kez daha yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: ÇANAKKALE RUHU GİBİ İLELEBET PAYİDAR KALACAK

Başkan Şerifoğulları, “Zafer Demokrasinin, Meydan Milletindir” diyerek elindeki tüm imkanlarla 15 Temmuz gecesi ülkemizi o hainlere bırakmayan tüm vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Tanka karşı dik duranlara, o yiğitleri doğuran eli öpülesi analara, Çanakkale ruhunu yaşatan her bir vatandaşımıza, ölüme meydan okuyan tüm canlara, darbeye darbe yapan korkusuzlara, kefenim sırtımda diyerek yola koyulanlara, gövdesini kurşuna siper eden yiğitlere sonsuz teşekkür ediyorum. O karanlık gecede eşlerini, çocuklarını, geleceğini ve umutlarını geride bırakarak mücadeleye koşan bu aziz milletin evlatlarına teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesi Elazığ'ımızda da Demokrasi Meydanını doldurarak darbecilere geçit vermeyenler adını tarihe altın harflerle yazdırmışlardır. Canlarını hiçe sayarak darbecilere fırsat vermeyen bu şehrin aziz insanlarına hizmet ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu düşüncelerle, o karanlık gecede vatan, millet ve milli iradesi uğruna gözünü dahi kırpmadan şahadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 11:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEZA
CEZA - 4 ay Önce

sayın başkan sizin istifa etmek için defalarca dilekçe yazdığınız fakat genel merkez tehdidi ile vazgeçtiğiniz söyleniyor ..keşke yeminli bir açıklama yapsanız

SIRADAKİ HABER

banner7