Başkan Şerifoğulları’ndan “Su Tüketim Bedeli” Açıklaması

İlk olarak Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programında canlı yayında Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle 3 ay süresince vatandaşlardan su tüketim bedeli alınmayacağını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları açıklamalarda bulundu.

Başkan Şerifoğulları’ndan “Su Tüketim Bedeli” Açıklaması

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde yıkıcı bir deprem meydana geldi. Meydana gelen depremin yaraları ise sarılmaya devam ediyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan ve Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programında Elazığ’da 3 ay boyunca vatandaşlardan su parası alınmayacağını açıklamıştı.

Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın bu açıklaması Elazığ kamuoyunda büyük bir alkış toplamıştı.

Başkan Şerifoğulları son olarak yapmış olduğu açıklamada 2 Mart Pazartesi günü Belediye Meclis toplantılarında görüşülerek çıkan kararın uygulanacağını söyledi.

ŞERİFOĞULLARI:  ALINACAK KARAR DOĞRULTUSUNDA, VATANDAŞLARIMIZ BU HAKTAN YARARLANMAYA BAŞLAYACAKLARDIR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Kıymetli hemşehrilerim, 24 Ocak’ta ilimizde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından, sosyal belediyecilik ilkemiz çerçevesinde daha önce ilan ettiğimiz üzere üç ay süresince vatandaşlarımızdan su tüketim bedeli alınmayacaktır. Hemşehrilerimizin yaşamını kolaylaştırmaya katkı sağlayacak bu uygulamadan hem faturalı hem de ön ödemeli(kartlı) su sayacı kullanan abonelerimiz yararlanacaklardır. 2 Mart Pazartesi yapılacak Belediye Meclisi oturumunda konuya ilişkin alınacak karar doğrultusunda, vatandaşlarımız bu haktan yararlanmaya başlayacaklardır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 00:20
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 1 yıl Önce

Başkan helal olsun. Yalnız belli bir tonaj ile sınırlanmalı istismar edilip israfın önlenmesi bakımından. İkinci konuda Mücahitin şehir plancısı geçinen adamlarını uzak tutsun bunlar bu şehire deprem kadar zarar verdi.Adam çıkmış utanmadan sıkılmadan etrafı 5 katlı yerde 10 metrelik sokağa 16 kat bina yapılmasına rant yok diyor.

SIRADAKİ HABER

banner103