Başkan Top: “Kiraların ertelenmesini talep ediyoruz”

Elazığ Bakkallar Odası Başkanı Cebrail Top, büfeci esnafının kiralarının 1 yıl ertelenmesi ya da muaf tutulması amacıyla, belediye meclisinde görüşülmek üzere, Başkan Şerifoğulları’ndan talepte bulundu.

Başkan Top: “Kiraların ertelenmesini talep ediyoruz”

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlarına esnaflara destek verin çağrısından sonra, Elazığ Bakkallar odası Başkanı Cebrail Top’ta Elazığ Belediyesi’nden talepte bulundu.

Depremden dolayı ticari kayıp yaşayan büfeci esnafının kiralarının bir yıl ertelenmesi ya da muaf tutulmaları amacıyla, belediye meclisinde görüşülmek üzere, Başkan Şerifoğulları’na talepte bulundu.

TOP: ELAZIĞ ESNAFI ÇOK ZOR DURUMDA

Başkan Cebrail Top, “Esnafımızın deprem yıkımlarından dolayı maddi kayıpları olduğu için kiraları 1 yıl ötelemelerini talep ediyoruz veya 1 yıl kiradan muaf tutulması için Belediye başkanımızla görüşeceğim. 1 Ocak’ta belediye meclisin karar alması için onlarla görüşeceğim ve dilekçe sunacağım. Ben belediye başkanımızda bize destek olmasını özellikle istiyorum. Bunların sayıları 70-80 civarında. Gerçekten kiralarını ödeyecek durumda değiller. Elazığ esnafı çok zor durumda. Yıkılar hala devam ediyor. Yıkımlar 15-20 gün sürüyor. Akabinde kısıtlamalar geldi. Esnafın çok büyük kaybı var. Esnafın yok olmaması için birlikte hareket etmesi lazım. Belediyemizin de büfeci esnaflarımızdan bu yıl için kira almamasını talep ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
N.B
N.B - 5 ay Önce

Belediye ancak rüşvet yediği büfecilerin kiralarını erteler..

Ali
Ali - 5 ay Önce

Belediye her sene büfeler %100 zam yapar abancak kuruşu kurusuna alır

SIRADAKİ HABER

banner103