Başkan Yanılmaz, Yapılan Hizmetleri Hatırlattı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ulaşımda devrim gibi yenilikler yaptıklarını söyleyerek sosyal projelerde öncü olduklarını belirtti.

Başkan Yanılmaz, Yapılan Hizmetleri Hatırlattı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi tarafından yapılan hizmetleri hatırlattı.

Elazığ’ın yaşanabilir iller arasında 19. sırada yer aldığını ifade eden Başkan Yanılmaz, 2014 yılında 49. sırada yer alan Elazığ’ın, 4 yıl içerisinde 30 basamak birden yükseldiğini belirterek, belediye olarak yapılan çalışmaların büyük beğeni topladığını sözlerine ekledi.

ULAŞIMDA DEVRİM GİBİ YENİLİKLER

Şehrin ulaşım probleminin olmadığını, ELBÜS’ler ve yeni otobüslerle konforlu bir yolculuk imkânı sunduklarını kaydeden Başkan Yanılmaz, ELBÜS’lerin yurt çapında birçok ödüle layık görüldüğünü söyledi. Ulaşım filosuna dâhil edilen 52 yeni otobüsle devrim gibi yeniliklere imza attıklarını kaydeden Başkan Yanılmaz, amaçlarının ulaşım başta olmak üzere her konuda Elazığlılara sorunsuz hizmet sunmak olduğunu kaydetti.

SOSYAL PROJELERDE ÖNCÜYÜZ

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 2014 yılı seçim çalışmaları kapsamında ‘Marka Şehir Elazığ İçin Çözüm Planları arasında yer alan 23 projeden 21’inin hayata geçirildiğini ve bununla yetinmeyip 114 yenilikle şehir insanının karşısına çıktıklarını kaydetti. Belediyenin tüm çalışmalarının insan endeksli olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, bütün sosyal projelerin tamamında belediye olarak yer aldıklarını söyledi.

EBEGEM’LE GENÇLERE İŞ İMKÂNI

Elazığ Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve 2014 yılından beri istihdama yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiren EBEGEM faaliyetlerinin devam ettiğini kaydeden Başkan Yanılmaz, kurslardan üç binin üzerinde kursiyerin faydalandığını ve birçok gencin iş sahibi olduğunu belirtti.

1397 BELEDİYE İÇİNDE TEK BELEDİYEYİZ

Türkiye’de Bebek Dostu Belediye unvanı alan tek belediye konumunda olduklarını belirten Başkan Yanılmaz, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bu konuda ödül aldıklarını ve sosyal projelere Elazığ Belediyesi’nin öncülük yaptığını belirtti. Hoş geldin Bebek setinden, belediye binası içinde yer alan Bebek Emzirme Odası’na kadar birçok yeniliğin sunulduğu projenin ses getirdiğini kaydeden Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi’nin her konuda atılımlarının devam edeceğini belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 yıl Önce

Taam taam, inandım inandım, taam. :-)

Mert
Mert @Mert - 2 yıl Önce

Elazığ Belediyesi: "Başka bir arzunuz?" :-)

Nihat
Nihat - 2 yıl Önce

Belediye otobüslerinin dizildiği 4 etaplı Kuzey İmaryolundan gerçekleşen sadece bir etabı, Necmettin Erbakan Bulvarı 1 yıl önce bitmiş hala aydınlatmalar yanmıyor.Bir yılda iki kez büyük onarım görmüş, yapılan birkaç hizmet, benzer Büyüklükteki şehirlerde 300 civarı otobüs varken Elazığ da bunun çeyreği kadar var,

Belediyecilik
Belediyecilik - 2 yıl Önce

Necmettin Erbakan bulvarından gece saat 8 sonrası bir tur at bak neler var neler başkan bey.. Özet olarak da bu 4,5 yılda elle tutulur gözle görülür pek bir icraatın da olmadı bilesin. Belediyeciliğin B sinden haberiniz yok bir kaç uyduruk şey yapılmış onlarla övünülmez başkanım. Şehrin içi pir pislikten geçilmiyor temizlik sıfır, şehir içi ara sokak yolları köstebek yuvası. Müteahhitlere okkalı cezalar kesmeniz lazım şerefsizler yolları babaların malı gibi kullanıyor yolda yürümek bile zor. Kazıp kazıp bırakıyorlar.

Şükrü
Şükrü - 2 yıl Önce

Başkanım hizmetleri hatırlatmaya gerek yok. Vatandaş görüyor zaten. Kuzey imar yolu bazen kullanıyorum hizmetleri görüyorum. Akşamları ışıklandırmalar yanmıyor. Alkolikler ve fuhuşcular hepsi orda. Süper elazığ manzarası var. Işıklandırmalar yansa belki aileler de gidip oralarda oturacak. Birde yolun bazı bölümleri çökmüş yine. Hızlı gidenler için ciddi tehlike arz ediyor.
Otobüsler yenilendi ve yarısı küçüldü. Bu hizmetten de çok memnun kaldık.
Özellikle çaydaçıra mahallesine yapılan ve 1 kişinin zor yürüdüğü ortasında ağaç ve ışıklandırma direkleri olan kaldıırmlar da çok iyi.

ayhan
ayhan - 2 yıl Önce

Adam belediye binasına bebek emzirme odası yapmış. Hizmete bak hizaya gelllllll

Gökhan
Gökhan - 2 yıl Önce

Belediyeciliğin çiçek ekmek oldugunu sanıyorlar.siz belediyecilik gormemissiniz.bu hizmetleri de ancak sorgulamayan arastirmayan insanlara yutturursunuz.ben Elazig disinda yasiyorum gelin belediyecilik gorun.bebek emzirme odası yapmışta bilmem ne.Elazığdan kaçıp kurtulma sebebisinizzz yemin ederimmmmmmmm

Nuri
Nuri - 2 yıl Önce

Seçildiğinde Elazığspor süper ligdeydi, Elazığ imarının hali ortada , gerisi hikaye

Övünme
Övünme - 2 yıl Önce

Millet seni süs k...i diye seçip oraya oturtmadı sayın başkan. E...k gibide çalışacaksın öyle övünülecek çok bir icraatında yok yani. Kaldı ki baban hayrına çalışmıyorsun bu milletin vergisi ile maaşını da alıyorsun yorulduysan tam zamanı noktayı koy...


SIRADAKİ HABER

banner103