Başkan Yıldırım’dan Vali Yırık’a Teşekkür

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz günlerde kapatılan ana caddelerin tekrar açılmasıyla ilgili yaptıkları ikili görüşmedeki olumlu tavrından ötürü Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a teşekkür etti.

Başkan Yıldırım’dan Vali Yırık’a Teşekkür

İl Hıfzıssıha Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde aldığı kararla kapatılan ana caddeler, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın girişimleriyle yeniden açıldı.

YILDIRIM: KIYMETLİ VALİMİZE GÖSTERDİĞİ BU ANLAYIŞTAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Esnaf ve vatandaşların caddelerin kapanmasıyla birlikte sıkıntı yaşadıklarını kendilerine ilettiklerini aktaran Başkan Yıldırım konuyla ilgili açıklamasında; “Malum zor bir süreçten geçiyoruz. Koronavirüs hem ülkemizde hem de şehrimizde maalesef yayılmaya devam ediyor. Bu yayılımın azaltılması amacıyla şehrimizde İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yoğunluğun yaşandığı yerlerde zaman zaman bazı tedbirler hayata geçiriliyor. Son alınan kararla Gazi, Vali Fahribey ve Hürriyet Caddelerinin araç trafiğine kapatılmış, yaşanan yoğunluğun önlenmesi amaçlanmıştı. Kararın alınmasının ardından çok sayıda esnaf ve vatandaş uygulamadan vazgeçilmesi gerektiği yönünde bizlere ulaştı. Ramazan ayı münasebetiyle sıkıntı yaşadıklarını aktaran vatandaşlarımızın konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi. Bizler de şehrimizin mülki amiri, her zaman esnafımızın ve vatandaşımızın yanında olan değerli Valimiz Sn. Erkaya Yırık ile bu konuyu görüştük ve uygulamanın sona ermesinin esnaf ve vatandaşımız açısından faydalı olacağına inandığımızı belirttik. Sağ olsun Valimiz de bu talebimizi olumlu karşılayarak caddelerin yeniden trafiğe açılacağını ifade etti. Kıymetli Valimize gösterdiği bu anlayıştan ötürü teşekkür ediyor, alınan kararın esnaf ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesini hatırlayor, hem kendimizin hem de sevdiklerimizin sağlığı için kurallara uyulmasını tüm vatandaşlarımızdan hassasiyetle rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asler
Asler - 2 hafta Önce

Bu nasıl yöneticilik böyle il başkanı devreye giriyor yasak kalkıyor.

Elazığ lı
Elazığ lı - 2 hafta Önce

AKP il Başkan'ı da bu işten prim almak için gündem yaptı,sen kapattır yolu ben açtırayım prim olsun

Elazığlı
Elazığlı - 2 hafta Önce

Yanlış karar. Araçlar giremediği için daha çok alan kalacaktı. Ve sosyal mesafe artacaktı. Bu vali hepinizden zeki valla.

SIRADAKİ HABER

banner103