Başkan Yıldız: Bir Devlet Politikası Oluşturmasını Bekliyoruz

Ülkü Tek Elazığ Şube Başkanı Turan Yıldız Doğu Türkistan’da yapılan zulüm ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Yıldız: Bir Devlet Politikası Oluşturmasını Bekliyoruz

Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne uygulanan zulüm ile ilgili Ülkü Tek Elazığ Şube Başkanı Turan Yıldız açıklamalarda bulundu.

YILDIZ: BİR DEVLET POLİTİKASI OLUŞTURMASINI BEKLİYORUZ

Başkan Yıldız yapmış olduğu açıklamada, “Türkiye ile Çin arasında 2017 yılında "suçluların iadesi" kararı imzalanmıştı. Ancak bu kararın uygulabilmesi için her iki ülkenin ilgili konsey ya da meclislerinden onaylanarak geçmesi gerekiyordu. Çin Ulusal Konseyi, 25 Aralık 2020 tarihinde "suçluların iadesi" kararını kabul etti. Biz de ise bu karar, halen Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonunda bekletiliyor. Net bir şekilde ifade etmek isteriz ki, bu kararın yeri Adalet Komisyonu değil; çöp tenekesidir. 2017 yılında yapılan bu hatadan dönülmesi, ülkemize sığınmış tüm Doğu Türkistanlı kardeşlerimize şartsız, koşulsuz vatandaşlık verilmesi büyük Türkiye'nin varlık gereğidir, mecburiyetidir. Ensar olduğunu iddia edenlerin ise, sadece Suriyelilerin muhacir olmadığını idrak etmesi ve aynı hassasiyeti Müslüman Uygur Türkleri'ne de göstermesi vicdanî, ahlâkî, insanî ve İslâmî bir sorumluluktur. Bizler, Ülkücüler olarak, tüm varlığımızla Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin sonuna kadar yanlarında olduğumuzu buradan haykırırken, devletimizin ise Doğu Türkistan ile ilgili olarak artık bir devlet politikası oluşturmasını bekliyoruz, talep ediyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla. Ne Mutlu Türk'üm Diyene” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan KESKİN
Ercan KESKİN - 8 ay Önce

Allah razı olsun senden. Sözcü iken Elazığ'ın her sorununu gündeme taşıyordun. Eleştiriyorlardı. Şimdi sen söylemeyince konuşan da kalmadı. Eleştirenler de konuşmuyor. Sanki sorun yokmuş gibi... Demek ki meyve veren ağaç taşlanıyordu. Yine sen birşeyleri gündeme getirmesen kimsenin sesi çıkmayacak. Teşekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner103