Başkan Yıldız, Döner Sermaye ile İlgili Açıklama Yaptı

Sağlık-Sen Elazığ Üniversite Şubesi Şube Başkanı Mustafa Yıldız, döner sermaye ile ilgili açıklama yaptı. Yıldız, döner sermayenin artık dönmediğini ifade etti.

Başkan Yıldız, Döner Sermaye ile İlgili Açıklama Yaptı

Döner sermaye gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Sağlık-Sen Elazığ Üniversite Şubesi Şube Başkanı Mustafa Yıldız da döner sermaye ile ilgili basın açıklaması yaptı.

 

“DÖNER SERMAYE YÖNETMELİĞİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR”

Yıldız; “Sağlıkta bugün itibariyle gelinen noktada sağlık çalışanlarının iş yükü sürekli artmasına rağmen sağlık tesislerinin çoğu döner sermaye ödeyemez hale gelmiştir. Miadını dolduran mevcut döner sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir. Hakkaniyetten uzak bir döner sermaye sistemi Sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının iş barışını zedeler duruma gelmiştir. Sağlık Sen olarak sağlık çalışanları için ayrıcalık değil adalet istiyoruz” dedi.

 

“GEREKLİ DÜZENLEMELER BİR AN ÖNCE YAPILARAK HAYATA GEÇİRİLMELİDİR”

Başkan Mustafa Yıldız, “Döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması, daha adil ve hakkaniyetli bir sistemin inşa edilmesi için mücadele ettiğimizin ve edeceğimizin bilinmesini isteriz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği göstermektedir. Aynı fedakârlık sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir. Sağlık Sen Genel Merkezimiz tarafından daha adil ve hakkaniyetli bir döner sermaye modeli Sağlık Bakanlığımıza iletilmiş ve de takibi yapılmaktadır. Çok zor şartlarda ve fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri döner sermaye ücretlerini alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılarak hayata geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109