Baskilliler Derneği’nde Bayramlaşma

Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde Elazığ Baskilliler Derneği tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. Dernek Başkanı Aslanmirza, “Bayramlarımız tabi ki birliğin, beraberliğin, dirliğin, kardeşliğin, birlikte kucaklamanın, hasretin giderildiği bir noktada gerçekleşir” dedi.

Baskilliler Derneği’nde Bayramlaşma

Kurban Bayramı vesilesiyle Elazığ Baskilliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Bayramın üçüncü gününde bayramlaşma programı düzenlendi.

Bayramlaşma programına Dernek Yönetim Üyeleri, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“YÖNETİM KURULU OLARAK ÜYELERİMİZ İLE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI DÜZENLEDİK”

Programda konuşan Baskilliler Dernek Başkanı Naim Aslanmirza, “Bugün Baskilliler Derneği Yönetim Kurulu olarak üyelerimiz ile bayramlaşma programı düzenledik. Bayramlaşmalar biliyorsunuz kardeşliğin, birliğin, dirliğin yaşandığı, küslerin barıştığı, kaynaştığı bir ortam. Bizler de Elazığ Baskilliler Dernek yönetimi olarak hepimiz üyelerimiz ile birlikte bir araya geldik. Bayramlaşma törenini düzenledik. Ben bu vesile ile bayramın barışa, huzura, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe vesile olmasını diliyorum. Özellikle ülkemizde yaşanan birlik ve beraberliğimizin bugün çok büyük bir ihtiyaç olduğu dönemlerdeyiz. Dünya Müslümanlarının birçok yerde zulüm gördüğü, inşallah bu zulümlerin bittiği bayramlaşma içerisinde kucaklaşmalar gerçekleşir. Özellikle Arakan’daki Müslümanların durumu, Filistin’deki Müslümanların durumu büyük bir acı içerisindeler. O kardeşlerimizin de acılarının son bulması noktasına inşallah bu bayram vesile olur. Bayramlarımız tabi ki birliğin, beraberliğin, dirliğin, kardeşliğin, birlikte kucaklamanın, hasretin giderildiği bir noktada gerçekleşir. Bizlerde burada dernek yönetimi olarak kucaklaşmak için, bir araya gelmek için burada bulunmaktayız. Şu an burada gelen tüm dernek yöneticilerine, üyelerimize geldikleri için teşekkür ediyorum. Elazığ’ın, ülkemizin ve tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7