BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Bugün 19 Mayıs, tarihe yazılmış şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri. Tüm ulusumuzun büyük bir coşkuyla kutladığı 19 Mayıs bayramınız kutlu olsun…

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919….

Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir' diyerek, Samsun'a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı oldu

Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştı.

Kurtuluş Savaşı bu destanın adı, Atatürk'ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan milletin kalbidir.

19 Mayıs 1919'da Samsun'dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayıldı. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz.

Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan "milli egemenlik" ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillendi.

www.elazigsonhaber.com İnternet Haber Sitesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyoruz…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 3 yıl Önce

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa!

SIRADAKİ HABER

banner7