Beklenen Haber Geldi! Elazığ'da Kar Yağışı Ne Zaman Etkili Olacak?

Atkınızı, berenizi ve eldivenlerinizi takmadan dışarı çıkmayın. Çünkü Elazığ bu geceden itibaren kara teslim olacak. Uyarı meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden geldi.

Beklenen Haber Geldi! Elazığ'da Kar Yağışı Ne Zaman Etkili Olacak?

Hava sıcaklıkları hızla düştü, Türkiye’nin birçok şehri kara teslim oldu.

Kar yağışı uyarısı Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Uzmanı Yunus Öztürk’ten geldi.

Elazığ’ın yüksek kesimleri ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı kendisini bu defa da merkezde hissettirecek.

 

ÖZTÜRK: ELAZIĞ’DA ORTA KUVVETTE OLMASINI BEKLİYORUZ

Bu gece yarısından itibaren kar yağışının etkili olacağını belirten Öztürk, “Yağışların Malatya ve Adıyaman çevrelerinde yer yer etkili olmalarını bekliyoruz. Elazığ’da orta kuvvette olmasını bekliyoruz. Yağışların Elazığ Merkezinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde ise yer yer kar yağışlı olarak geçeceğini tahmin ediyoruz. Harput ve Çaydaçıra Mahalleleri, Elazığ’ın Sivrice, Hazarbaba Kayak Merkezi ve bin metre ve üzeri kesimlerinde kar yağışı bekliyoruz” dedi.

   

ÖZTÜRK: SÜRÜCÜLERİN DİKKATLİ OLMASINI TAVSİYE EDİYORUZ

Sıcaklığın 0 derece olacağını söyleyen Öztürk, sürücüleri vatandaşları don ve buzlanmalara karşı uyararak, “Sıcaklıkların 0 derece civarında seyretmesini bekliyoruz. Yani sürücülerin dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz. Yağışlardan sonra Cumartesi günü ise sıcakların eksi değerlere düşüp buzlanma ve donma gerçekleşmesini beklemekteyiz. Meteorolojik açıdan kar yağışı beklediğimiz için köy yolları, yüksek kesimler, kara teslim olacağından dolayı köy yollarında kapanmalar ve buzlanma olayı olabilir.  İlgili birimlere meteorolojik uyarılarımızı yaptık. İlgili birimler kar çalışmalarını yapacaklardır” ifadelerini kullandı. Cuma günü yurdu terk edecek olan kar yağışı yeni haftayla birlikte tekrar yüzünü gösterecek.

 

ÖZTÜRK: SALI VE ÇARŞAMBA GÜNÜ KAR YAĞIŞLI OLARAK GEÇECEĞİNİ TAHMİN ETMEKTEYİZ

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Uzmanı Yunus Öztürk, “Önümüzdeki hafta başından itibaren Pazartesi günü yağış beklemiyoruz. Salı ve Çarşamba günü karla karışık yağmur ve kar yağışlı olarak geçeceğini tahmin etmekteyiz. Bu yıl için yağışların mevsim normalleri civarında seyretmesini beklemekteyiz. Şu anda herhangi bir aşırı yağış beklentimiz olmamaktadır” diye kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ali erengündüz
Ali erengündüz - 3 yıl Önce

Hani kar

Aleyna
Aleyna - 3 yıl Önce

Elazığa kar yağacakmı merkeze

SIRADAKİ HABER

banner109