banner83

Beklenen İhale Başladı

Elazığ Atatürk Stadyumunun yapımı için beklenen ihale başladı. İhaleye 16 firma katıldı.

Beklenen İhale Başladı

Elazığ Atatürk Stadyumunun yeniden yapımı için bugün ihaleye çıkılacağı açıklanmıştı.

Beklenen ihale saat 14:30’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda başladı. İhale için 41 firma dosya alırken, 16 firma ihaleye katıldı.

İlimize yapılması düşünülen ancak yıllardan buyana bir türlü somut adımın atılamadığı yeni stadyum konusundaki polemik, nihayet sona erdi.

Kuzey Kale Arkası Tribünleri’nin geçtiğimiz yıl Nisan ayı’nda koltuklarının sökülmesinin ardından 9 Ekim 2017 tarihinde yıkım çalışmaları başlatılmış ve buna rağmen o tarihten buyana hiçbir ilerleme sağlanamamıştı.

21 Mayıs’ta açıklanan ihale tarihi ile Elazığ’a yapılması planlanan yeni stadyum için en somut adım atılırken, kamuoyunun merakla beklediği ihale Başkent Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.

Toplam 41 şirketin dosya verdiği ihaleye, kriterlere uygun 15 şirket kabul edilirken, 2 firmanın da başvurusu iptal edilince ihalede toplam 13 firma yarıştı.

Yaklaşık maliyeti 167 Milyon 457 Bin 819 TL, Sınır değeri ise 126 Milyon 560 Bin 971 TL olan Elazığ Stadyumu için en makul teklifi veren şirket Elazığ firması olan MYS Yol Yapı 128 Milyon 368 Bin TL bedel ile kazandı.

Alınan bilgilere göre, ihale sonrasında 15 günlük itiraz süresi bulunduğu öğrenilirken, bu sürecin bekleneceği ve ardından çalışmaların hızlı bir şekilde başlatılacağı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 17:26
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Bulut
Metin Bulut - 2 yıl Önce

Her ne kadar vekilimizin deyimiyle 'azicik' uzasada, ilimize kazandirilacak bu muhtesem AVM hayirli ugurlu olsun... AAAA, stadyum yapiyorlarmis!!!???

kaya
kaya - 2 yıl Önce

AVM LERİ VEKİLLER İŞLETECEK HERALDE .......!

Metin Bulut
Metin Bulut @kaya - 2 yıl Önce

Aslinda guzel bir sebze hali olur, malum patates sogan altin degerinde bu gunlerde...

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Elazığ firmasının almış olması çok manidar olmuş. Elazığ firmasını kim önerdi acaba... Öte yandan, "Elazığ Atatürk Stadyumu" ismini değiştirilip, diğer yeni yaptıkları stadlara verdikleri "Arena, Park" gibi isimlerden birini bu stadyuma verirlerse, ben stadyuma maç izlemeye gitmeyeceğim. Stadyumun adı Elazığ Atatürk Stadyumu olarak kalmalıdır. İsmi niye değişiyor? Değiştirmek zorunda mısınız? Ve ayrıca, ihale olmuş bitmiş, yapılacak stadyumun kapasitesiyle ilgili bir bilgi yok. Ben diğer yapılan işler gibi, stadyumu da çok uyduruk ve çok kalitesiz yapacaklarını düşünüyorum. "17,500 kişilik stadyum Elazığ'a 80 yıl yeter. Elazığ'ın stadyuma ihtiyacı yok" diyen vekillerimiz var çünkü. Hal böyleyken, kaliteli bir şey olmasını beklemek saçma olurdu.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Bence iyi bir AVM alanı olurdu. Stadyum için çok lüks mevki ve çoğu zaman atıl kalacak. Şehire butik çözümler yerine önemli markaların gelebileceği büyük bir AVM gerekli. Yoksa çevre illerden geri kalmaya, imkanları yeni toplum yapısına yetersiz geleceği için zamanla göç verip küçülmeye mahkum kalırız.

Murat
Murat @Mehmet - 1 yıl Önce

Çok haklısın, benim çocuklar hele, AVM istiyorlar sürekli. Ağaç mağaç gibi steril olmayan ortamlar hele, hayatta istemiyorlar! Ben de diyorumki Harput'u Disneyland yapalım. Ayrıca, Ahmet Aytar Meydanı ve diğer meydanları da buz pisti yapalım. Gazi Caddesi ve devamındaki caddelere de beton döktük mü, trafik sorununu da çözeriz. Neymiş, stadyumu yıkıp, aynı yerde yeniden yapacaklarmış. Bunlar nasıl kafalar öyle! AVM iyidir AVM; avm is coming!

SIRADAKİ HABER

banner7