Beklenen Karar Mecliste Kabul Edildi

Elazığ Belediye Meclisi’nin mart ayı toplantılarının son oturumunda depremden etkilenen esnafa ve vatandaşlara iki müjdeli haberin kararı onaylandı. Onaylanan kararla birlikte depremzede esnaf ruhsat harcı, vatandaş da üç ay boyunca su faturası ödemeyecek. 

Beklenen Karar Mecliste Kabul Edildi

Elazığ Belediye Meclisi Mart Ayı toplantıları ikinci oturumuyla devam etti.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başkanlığındaki oturumun ilk gündem maddesini 24 Ocak tarihinde meydana gelen depremde iş yeri hasara uğrayan ya da yıkılan esnaftan ruhsat harcı alınmaması oluşturdu.  Gündem maddesi oy birliği ile meclisten geçti.

ÜÇ AY SU PARASI ALINMAYACAK

Toplantıda bir diğer gündem maddesi ise, Başkan Şerifoğulları’nın ilk kez televizyonlarımız ekranlarından duyurduğu, üç ay boyunca su fatura tahsilatının yapılmaması oldu.

BİR KURUŞTAN ÜCRETLENDİRİLECEK

Konuyu hukuk komisyonunda görüşen üyeler, deprem nedeniyle inşaatlar ve kamu kuruşlar, kredi yurtlar, özel ve genel sağlık kuruşluların faturalandırılmasına devam edilmesi, akıllı sayaçlar dahil toplam 75 ton suyun tüm mesken abonelerine üç ay boyunca bir kuruştan ücretlendirilmesine, ticaret hanelere aylık 20 ton olmak üzere toplam 60 ton suyun bir kuruştan ücretlendirilmesi kararını aldı. Alınan karar oylamaya sunuldu. Gündem maddesi kabul edildi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal deniz
Hilal deniz - 1 yıl Önce

Ne kdr da büyük bir yardım ve destek gözlerimiz yaşardı resmen

ATİLLA
ATİLLA @Hilal deniz - 1 yıl Önce

Beğenmiyorsan yardımı almazsın.

azam
azam - 1 yıl Önce

elaziz nasıl kurtulur.

Nazim
Nazim - 1 yıl Önce

Teşekkürler Baskanim

SIRADAKİ HABER

banner103