Belediye Kurban Satış ve Kesim Alanında Yoğunluk Yaşandı

Elazığ Belediyesi tarafından 50 dönümlük arazi üzerinde oluşturulan kurban satış ve kesim alanında da bayramın birinci günü yoğunluk yaşandı.

Belediye Kurban Satış ve Kesim Alanında Yoğunluk Yaşandı

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yeni şehirlerarası otobüs terminali yanında bulunan 50 dönümlük arazi üzerinde vatandaşların ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmeleri için kurban satış ve kesim alanı kuruldu.

Sahada zemin çalışması, kesim askı demirlerinin yerleştirilmesi, mescit, bekleme noktaları, lavaboların hazırlanması ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilerek 92 adet padok oluşturuldu.

Bayramın 1. gününde kurban satış ve kesim alanına giden vatandaşlar yoğunluğa neden oldu.

Kimi aldığı kurbanı kestirerek ibadetini yerine getirdi, kimi de kurban almak için fiyatları sorguladı.

Öte yandan Kurban satış ve kesim alanında Elazığ belediyesi tarafından ilaçlama çalışmaları devam edecek.

Çevre kirliliğinin önüne geçmek ve vatandaşların kurbanlık et ve sakatatlarını muhafaza edebilmesi için Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kurban satış ve kesim alanında kurban poşeti dağıtımı da yapacak. Klasik bir bayram görüntüsü olan kaçak kurbanlıkların yakalanması için oluşturulan kurban yakalama timi, mücavir alan sınırlarında vatandaşa bayram boyunca destek sağlayacak.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2021, 19:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Hele asri mezarlığın oraya gelip bi bakın. Heryer pislik içerisinde ne düzen var ne nizam. Rezillik diz boyu. Ne zabıta ne bişe ayıpta

Kurban Olun
Kurban Olun - 2 hafta Önce

Tartı cihazını bozmuslar alacağın hayvani tartamiyorsun kim ne koparirsa

SIRADAKİ HABER

banner103