Belediye Meclisi'nde Yapılan İtirazlar Görüşüldü

Elazığ Belediye Meclisi Toplantıları dördüncü oturumuyla devam etti. Toplantıda İmar Komisyonu Başkanı Ahmet Turan itirazlarla ilgili bir sunum yaptı.

Belediye Meclisi'nde Yapılan İtirazlar Görüşüldü

Elazığ Belediyesi Eylül ayı toplantıları dördüncü oturumuyla devam etti.  Toplantının başkanlığını Elazığ Belediye Meclisi Başkanvekili Aydın Kara yaptı.

Toplantının ilk gündem maddesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne aktarılacak para oldu. Toplamda 2 milyon TL Fen İşleri Müdürlüğü’ne para aktarılması oy çokluğu ile kabul edildi.

İmar komisyonunun ikinci maddesinin Pazartesi gününe ertelenmesi talebi istendi. Konuyla ilgili söz alan MHP’li Meclis Üyesi Süleyman Soysal ertelenmesine tepki gösterdi. Soysal’a meclis üyeleri Ahmet Turan ve Mehmet Tügen cevap verdi. Maddenin ertelenmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

İmar Komisyonuna yapılan itirazlarla ilgili komisyon başkanı Ahmet Turan bir sunum yaptı. Turan, “Değişikliklerle ilgili Belediye Meclisi Kararına 375 adet itiraz müracaatı olmuştur. 266 adeti reddedilip 109 adeti kabul edilmiştir. Kabul edilen 109 adet dilekçenin 74 tanesi mükerrer olup toplam kabul kararı 34 adettir” dedi.

Reddedilen itirazlar oy birliği ile kabul edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Serhat
Serhat - 2 yıl Önce

Dar sokaklara caddelere kat yğkseltisi olmasın ancak Elazığ da vizyon projelerin de önü açılsın her önüne gelen 30 kata yapamaz zaten yapanlarda teşvik edilsin, Ankara İstanbul İzmir ve Birçok kentte şehir dışındaki bazı bölgeler gökdelenlerle doluyor

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109