Belediye Meclisi Toplantıları Devam Etti

Elazığ Belediye Meclisi Mart ayı toplantıları ikinci oturumu ile devam etti. Toplantıda Harput’ta bulunan el emeği göz nuru çarşısının EBUAŞ’a devredilmesi görüşüldü

Belediye Meclisi Toplantıları Devam Etti

Elazığ Belediye Meclisi Mart ayı toplantıları ikinci bileşeni ile devam etti.

Meclis Başkan Vekili Aydın Kara başkanlığında gerçekleştirilen oturumun ilk gündem maddesini, MHP’li Meclis üyeleri tarafından meclise sunulan ve oylanarak, gündeme alınmasına karar verilen, Harput’un sorunlarının çözümü ve gelişimi için Vakıf Kurulması oluşturdu.

Meclisin ikinci gündem maddesini Harput’ta bulunan El Emeği Göz Nuru Çarşısının Belediye Şirketi EBUAŞ’a tahsis edilmesi ile gündem maddesi görüşüldü.

Gündem maddesi komisyona havale edildi.

Belediyeye ait çay bahçesini işleten vatandaşın, pandemi nedeniyle yaşadığı sıkıntılar nedeniyle belediyenin kira bedelinden vazgeçmesi ile ilgili talebi mecliste uzun süre tartışıldı.

Bazı meclis üyeleri, esnafa kolaylık sağlanmasını isterken, Başkan vekili Kara da, esnafa gerekli kolaylığın sağlandığını söyledi.

Belediyenin, temizlik işlerinde kullanmak üzere alacağı araçlar da yine meclisin gündeminde uzun süre konuşuldu.

İmar Komisyonu raporları ile birlikte mart ayı toplantıları tamamlandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Levent SERİNKAYA
Levent SERİNKAYA - 2 ay Önce

Elazığ da 2016 yılında yapılan imar planı 2020 de bozularak düzenleme yapılmış. yapılan imar planları kime göre neye göre hangi şehirleşmeye göre yapıldığı belli değil. kim kazanıyor ne kazanıyor muamma ancak vatandaş kaybediyor bu belli. yeni moda 5 metre geri çek ne anlama geliyor. anlamak zor. anlayan anlatsın. meclisin bilgisine.

SIRADAKİ HABER

banner7