Belediye Şehir Genelinde Hijyen ve İlaçlama Çalışmalarını Artırdı

Elazığ Belediyesi, son günlerde hızla artış gösteren Covid-19 vakalarına karşı denetim, temizlik ve ilaçlama çalışmalarını artırdı.

Belediye Şehir Genelinde Hijyen ve İlaçlama Çalışmalarını Artırdı

Bu kapsamda şehir genelindeki her noktada dezenfekte çalışmaları yapan ekipler, yıkayıp temizledikleri bütün alanları ayrıca ilaçlama çalışmaları yaparak mikroplardan arındırıyor.

ÇÖP KONTEYNERLERİNİN İÇİ VE ETRAFI İLAÇLANDI

Temizlik işleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği rutin temizlik çalışmalarına ek olarak Veteriner İşleri ekipleri de, çöp konteynerlerini ve çevresini basınçlı sularla yıkadıktan sonra birde ilaçlayarak dezenfekte etti.

Mikropların üremesinin ve kötü koku oluşumun önüne geçilmesi üzere başlatılan çalışmalar şehirgenelindeki bütün noktalarda devam ediyor.

ERKEN DÖNEM LARVA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Ekipler ayrıca belirli bir program dâhilinde kanal, dere, su birikintisi, mazgal içleri ve sazlıklarda larvayla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Mikropların üreme noktalarının ve hastalıkların oluşumunun önüne geçilebilmek için başlatılan çalışmalar haftanın belli günlerinde tespit edilen noktalarda sürdürülecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yandaş Medya
Yandaş Medya - 2 yıl Önce

Temizlik haberi yapıyorsunuz da konteyner kentte temizlik yapılmıyor onu niye yazmıyorsunuz. Yandaşlıkta zirve yapmış kanal fırat. Paralar gelsin, vatandaş ne sıkıntı yaşarsa yaşasın...

23
23 - 2 yıl Önce

BELEDİYENİN ASLİ GÖREVLERİ VARDIR VE YAPMAK ZORUNDADIR. BUNUN HABERİNİ YAPMAKTA ŞAKŞAKCILIKTIR.

SIRADAKİ HABER

banner109