Belediye Yollara Zarar Veren Beton Mikserlerine Göz Açtırmıyor

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri son iki ayda ekolojik kapak taktırmayan ve asfalta harç dökerek zarar veren 61 beton mikserine toplamda 31 bin 816 TL ceza kesti.

Belediye Yollara Zarar Veren Beton Mikserlerine Göz Açtırmıyor

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, çevrenin zarar görmemesi için şehrin dört bir yanında gerçekleştirdiği etkin denetimlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda asfalta harç dökerek yolların deforme olmasına ve dolaylı olarak trafik güvenliğinin tehlikeye itilmesine sebebiyet veren 61 beton mikserine kabahatler kanunu çerçevesinde cezai işlem uyguladı.

Belediye Meclisi’nin ‘ekolojik kapak taktırma’ zorunluluğu yönündeki kararı doğrultusunda defaaten uyarılan ve buna rağmen kurallara uymayan beton mikserlerine yolları tahrip ettiği için 31 bin 816 TL para cezası kesildi.

“DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDECEK”

Konuya ilişkin Elâzığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kapasitesinin üstünde beton yükleyerek taşıma yapan ve özellikle şehrin yüksek ve eğimli mahallelerinde yokuşlardan çıkarken harç akıtarak çevreye zarar veren beton mikserlerine yönelik denetimlerin artarak devam edeceği belirtildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Bu hangi belediye acaba. Yüzme havuzu, Koç i. Ö. O., Çaydaçıra mahallesi...yollar da çimento kalıntılarından kasis oluşmuş durumda..

23
23 - 2 yıl Önce

ELAZIĞ BELEDİYESİ GÜNAYDINNNNNNNNNNN. YENİ Mİ HABERİNİZ OLDU YOLLARA BETON DÖKÜLDÜĞÜNDEN. VAH MEMLEKET.

ibrahim
ibrahim - 2 yıl Önce

her yer beton döküntüsü!! böyle bir rezilliği bir tek elazığ şehrinde gördüm. buranın belediyesi kadar vasıfsız bir belediye hiç bir yerde yok.

Yvz
Yvz - 2 yıl Önce

Göz açtırmıyormuş. Adamlar gündüz vakti ana yol kenarında mikser yıkaması yapıyor olan çimentoyu yola veriyor. Işıklarda bir kalkışları var mikserin ağzındaki olan beton hooopp yola. Araçlara sökülmesi an meselesi. Neyin gözünü açtırmıyormuş

Pardon
Pardon - 2 yıl Önce

Nasıl açtırmıyor anlamadım akgün otelin önündekiler ney sözde anayol orası

yav he he
yav he he - 2 yıl Önce

yav he he
hazardağlı kavşağı,akgün kavşağı gibi merkezi yerlerde bile yarım metre beton var.

mutafa
mutafa - 2 yıl Önce

elazığ belediyesi fen işleri, ulaşım ve inşaat ile ilgili birimdeki yetkililer HELAL para kazandıklarını iddia edebilir mi acaba? çünkü bu kadar rezillik, kontrolsüzlük, göz yumma, işini umursamama, iş bilmeme....vb. başka bir şehirde yok yok yok yok....
VALLAHİ DE YOK BİLLAHİ DE YOKK.

Erkan i
Erkan i - 2 yıl Önce

Tonaj aşımı yspıyorlar ondan dökülüyor.Adamlar 15 tonluk araca 30 ton yüklüyor.Trafik şubenin habersiz denetim yapması lazım kantara çekerek.Tabi habersiz nasıl olacak sa polisler bu lantiyelerle kanki olmuşlar herkes cukka peşinde arıyorlar biz gelecez denetime diye.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109