BELEDİYEDEN HAFTA SONU MESAİSİ

Covid-19 nedeniyle ülke genelinde uygulanan 56 saatlik sokak kısıtlamasını fırsata çeviren Elazığ Belediyesi, mesai saatlerinin yanı sıra hafta sonları da hizmet etmeyi sürdürüyor.

BELEDİYEDEN HAFTA SONU MESAİSİ

Denetimden ilaçlama çalışmalarına, temizlikten ağaç ve bitki dikimine her alanda faaliyet yürüten ekipler, daha yaşanılabilir bir Elazığ için şehrin farklı noktalarında çalışmalarını sürdürüyor.

HİLALKENT’TE KAPSAMLI TEMİZLİK

Bu doğrultuda başlatılan temizlik kampanyası kapsamında her hafta iki mahalleyi temizleyen ekipler bu hafta sonu da şehrin batı mahallesi Hilalkenti temizledi. Mahalle içerisine yayılan çöp ve ambalaj atıklarını toplayarak işe koyulan ekipler daha sonra kaldırım kenarlarında oluşan yabani otların temizliğini gerçekleştirdi.

Park ve sokaklara dökülen yaprakları süpürerek çöp taksilerle taşıyan ekipler, mahalle içerisindeki belediye akıllı ödeme noktası ve otobüs duraklarını da basınçlı suyla yıkayarak dezenfekte etti.

MALATYA YOLU GÜZERGÂHINDA ÇİÇEK DİKİMİ

Şehir estetiğine katkı sunmak amacıyla bir yandan cadde ve sokakları temizleyen belediye ekipleri bir yandan da park, bahçe, refüj ve kavşakları renklendirecek binlerce soğanlı çiçeği toprakla buluşturdu.

Bu kapsamda Malatya yolu güzergâhındaki orta refüj, çiçeklik ve kavşakları süsleyen ekipler, ilkbaharda açacak binlerce lale, sümbül ve nergis soğanının dikimini gerçekleştirdi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbi konuşan
Harbi konuşan - 8 ay Önce

Allah aşkına bırakın bu saçma haberi ya bu sitenin yöneticilerine sesleniyorum bu mu haber Elazığ belediyesi çalışıyorsa şu kaldırımı işgal eden esnafa baksın adamlar işgaliyle ödüyoruz diye kavga ediyor yayalarla nerde zabıta Akpınar mahallesi gelip baksınlar adamlar kaldırımı işgal ettikleri yetmiyor birde dükkan önü kapanmasın diye kendi aracını Park Edip kutu merdiven koyuyor

SIRADAKİ HABER

banner103