Belediye’den Tarihi Kapalı Çarşı İle İlgili Önemli Adım Atıldı

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, açık ihale usulü ile yapılan ve 3 firmanın teklif verdiği kapalı çarşı restorasyonu ihalesinin sonuçlandığı belirtildi.

Belediye’den Tarihi Kapalı Çarşı İle İlgili Önemli Adım Atıldı

Elazığ Belediyesi tarafından açık İhale usulü ile yapılan ve 3 firmanın teklif verdiği Kapalı Çarşı Restorasyonu ihalesi sonuçlandı.

“ÇOK FARKLI BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK”

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, “100 yıllık geçmişe sahip tarihi Kapalı Çarşının yeni bir görünüme kavuşturulması amacıyla yapılacak restorasyon çalışmalarının ihale sürecinin tamamlanmasından sonra en kısa sürede başlatılacağı ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan “Ticaret Doğduğu Sokaklara Dönüyor” başlıklı proje kapsamında restorasyonu yapılacak olan Kapalı Çarşı, alt ve üst yapısının tamamlanmasıyla çok farklı bir görünüme kavuşacak.  100 yıllık bir geçmişi bulunan ve kurulduğu günden bu yana Elazığ'ın mutfak kültürünü ve damak tadını bünyesinde barındıran, bu özelliği ile de turistlerin ilgi odağı olan Kapalı Çarşı, yenilenen yüzüyle şehrimizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek. İhalenin şehrimize ve çarşı esnafımıza hayırlı olmasını diliyor, başlatılacak çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını temenni ediyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 7 ay Önce

ÖNCE ORAYA BELEDİYE EL ATMALI ESNAF EĞİTİLMELİ. KÖTÜ ÜRÜNÜ İYİ GİBİ SATMANIN DİNİ AÇIDAN HARAM OLDUĞU ANLATILMALI. SATIŞ EĞİTİMCİLERİ TARAFINDAN İNSANA MÜŞTERİYE NASIL DAVRANILMASI GEREKTİĞİ ANLATILMALI. BELEDİYENİN ÇİZDİĞİ SINIRLARA KADAR TEZGAHLARININ KOYULMALI UYMAYANLAR ANINDA CEZALANDIRILMALI. TABİ BUNLARI ÖNCE BELEDİYE KENDİNE İĞNEYİ BATIRMALI VE KURALLARA AYKIRI DAVRANANLARI UYARMALI.

BABACAN
BABACAN - 7 ay Önce

Koskoca Harput virane Hazar gölü bitmiş terminal sanayi yıkılmış kapalı çarşının restorasyonu noksan kalmış

Elazığ'lı
Elazığ'lı - 7 ay Önce

Korkuyorum ki, kapalı çarşıya gireyim. Hiç girmem. Aslında kapalı çarşı, başka bir yere yeni kurulsa ve orda ki esnaflara yer verilse ve ek iş yerleri yapılsa çok daha iyi olur. Elazığ için de iyi olur, orada ki esnaflar için de iyi olur.

Halit
Halit @Elazığ'lı - 7 ay Önce

Orası yakın dönem tarihi mekan, taşıma işine gelince oraya uygun olmayan sakatat, kasap,züccaciye gibi alakasız işyerleri farklı bir alanda konumlandırılabilir

SIRADAKİ HABER

banner7