Berat Albayrak'ın İstifası Kabul Edildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa talebiyle ilgili açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanlığı tarafından Albayrak’ın istifası kabul edildi.

Berat Albayrak'ın İstifası Kabul Edildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili açıklama yaptı.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

 

YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 8 ay Önce

İstifa etmesini haberleştiremeyenler kabulünü haberleştirmişler. Ne ilginç bir durum, ulusal medyacılığı oynamaya çalışan ama yerel medya olmanın hakkını veremeyenler bir tarafa adı sözzüm ona haber kanalı olan kanallarda büyük itibar kaybetti. Bunlar zannediyorki haber yapmasalar kimsenin haberi olmayacak,

SIRADAKİ HABER

banner103