Beton Mikserlerine Sıkı Denetim

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yola harç ve beton dökerek, asfaltın zarar görmesine neden olan beton mikserlerini denetime tabii tutuyor…

Beton Mikserlerine Sıkı Denetim

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, beton mikserlerinden yollara dökülen harç nedeniyle asfaltın zarar görmesi ve trafik güvenliği açısında oluşan risklere karşı denetimlerini sürdürüyor.

Elazığ Belediye Meclisi’nin beton mikserlerine yönelik ‘ekolojik kapak taktırma’ zorunluluğu yönündeki kararı doğrultusunda, ekolojik kapak sistemini araçlarına taktırmayan hazır beton firmalarına, Kabahatler Kanunu çerçevesinde yasal müeyyide uygulanacak.

Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, “Şehir içinde beton taşıyan mikser kamyonlar, taşıma esnasında sağa, sola veya yokuşlardan çıkarken mikser içindeki beton asfalta dökülmekte ve asfaltta kalıcı bozulmalara sebebiyet vermektedir. Yollarda tahribatlara engel olabilmek için ‘beton taşıyan mikser kamyonlara taşıma sırasında betonun dışarı akmaması için beton boşaltma ağzına kapak yapma zorunluluğu getirilmesi’ yönündeki Belediye Meclisi Kararına rağmen karara uymayan hazır beton firmalarına Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai müeyyide uygulanacaktır. Kararın uygulanmasına yönelik ekiplerimiz tarafından etkin denetimler kararlılıkla sürdürülecektir” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Denetim haberde olmaz gerçekte olur.
Denetim haberde olmaz gerçekte olur. - 2 yıl Önce

Hafif yokuş olan yolların hepsinde beton kalıntısı var. Hazardağlı, akgün kavşağı gibi en merkezi yerlerde bile beton kalıntısı var. Belediye nerede?

ayhan
ayhan - 2 yıl Önce

Abdullahpaşa mahallesine gelirseniz kapak takmışlarmı takmamışlarmı görürsünüz, kapak taksalar bile mikserde artan betonu ortalık yere döküp gidiyorlar

kadir harputlu
kadir harputlu - 2 yıl Önce

çok şükür geç kalınmıştı.adamlar bile bile döküyor hemde.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109