“Bilinçle ve erdemle engelleyen bakışı engelle”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısı ile Memur-Sen Engelliler Komisyonu, “Bilinçle ve erdemle engelleyen bakışı engelle” çağrısı yaptı.

“Bilinçle ve erdemle engelleyen bakışı engelle”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Memur-Sen Engelliler Komisyonu, “Bilinçle ve Erdemle Engelleyen Bakışı Engelle” çağrısı yaptı.

KIRÇIL: ENGELSİZ TÜRKİYE HEDEFLERİNİN ÖN ŞARTI OLARAK GÖRÜYORUZ

Memur-Sen Engelli Komisyon Başkanı Engin Kırçıl yaptığı açıklamada, “Biz engelliğin insana değil, insanın her hangi bir uzvuna dönük bir tanımlama olduğunu kabul ederek bu yönü ile engelli insan, birey tasvirini red ederek engelli olan bireylere dönük eşitliği sağlayıcı, adaleti inşa edici çalışmalar, önermeler, talepler, itirazlar ve talepler geliştirmeyi, engelsiz dünya, engelsiz Türkiye hedeflerinin ön şartı olarak görüyoruz” diye kaydetti.

KIRÇIL: HERKES İÇİN ENGELSİZ DÜNYA OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Kırçıl, “3 Aralık Dünya Engelliler gününe ve engelli bulunan bireylere engelsiz yaşamı engelleyenlere, engelsiz yaşamı, ülkeyi ve yer küreyi bu hale getirenlere dahil sesimizi, sözümüzü, yazımızı kullanmayı gerektiren bir çok konu var. Güne ve engelliye bakışımızı yansıtmakla yetinmeyi doğru buluyoruz. Bu bakışla engeli bulunan bireylerin, kamu görevlilerinin kamu onuruna, uygun çalışma şartlarına, özlük haklarına sahip olmasına hak temelli bakış açısı ile yöneten anlayışla çalışılması noktasında bu günün milat olmasını, herkes için engelsiz dünya olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

vitrine oynayanlar..sahaları selamlıyo bu babayiğitler heytttt..kim tutar sizi..364 gün yoksunuz engellinin hayatında .sadece üç aralıkta bi demeç verip göstermelik bi basın toplantısıı..ee ne katkıda bulundunuz engellilere beyleeeerrrrr...bir engelli olarak size soruyorummm hemde engelli bir kamu personeli olarak 20 yıl hizmet vererek.kurumlarda yoksunuz vicdanlarda yoksunuz.....engellilerin hayatında zaten hiç yoksunuz bizi kullanarak gündeme oturmayın..

Gakkosum
Gakkosum - 2 ay Önce

Kamuda toplam kaç engelli var sor bilmezler yılda iki maaş ikramiye verselerdi ne olurdu reklam var izleyin yazıklar olsun size

Gakkosum
Gakkosum @Gakkosum - 2 ay Önce

Birde souruyom eyy yiğitler bu kaldırımı işgal edenlere sayın başkan. Neden zabıta ile ceza kesmiyor engelli yürüme sarı çizgileri esnafın kasaları cipsleri meyve kasaları ile dolmuş size örnek vereyim Akpınar mahallesi mini terminale giderken kaldırım üstünde tuhafiyeciler giyim malzemesi koymuş çay ocakları sandalye masa atmış plastik malzeme satan bidon koymuş daha saysam bitmez o engelli kişilerin Allah sorsun size

SIRADAKİ HABER

banner7