Bill Gates’ten Kripto Para Açıklaması

125 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin dördüncü kişisi olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kripto paralarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bill Gates’ten Kripto Para Açıklaması

Kripto para birimlerine hayran olmadığını ve herhangi bir dijital para birimine sahip olmadığını belirten Gates, bu yatırım araçlarının topluma katkıda bulunmadığını söyledi.

Son dönemlerin popüler yatırım araçlarından olan kripto paralar çöküşe girmiş durumda. Birçok uzman isimden açıklamalar gelirken Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, kripto paralarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“TOPLUMA KATKIDA BULUNMAZ”

Bu tarz yatırım araçlarının topluma katkıda bulunmayacağını belirten Bill Gates, “Değerli çıktıları olan şeylere yatırım yapmayı seviyorum. Şirketlerin değeri, nasıl harika ürünler ürettiklerine bağlıdır. Kriptonun değeri, başka bir kişinin başka birinin onun için ödeyeceğine karar verdiği değerdir, bu nedenle diğer yatırımlar gibi topluma katkıda bulunmaz” dedi.

KRİPTO PARALARA GÜVENMİYOR

Daha öncesinde de kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulunan Bill Gates, dijital para birimlerine güvenmediğini ve endişeli baktığını belirterek, “Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022, 00:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109