Bingöl’de Selin Verdiği Zarar Gün Ağırınca Ortaya Çıktı  

Bingöl’de dün gece etkili olan şiddetli yağış ve fırtınanın felaketi, gün ağırınca ortaya çıktı. Kentte birçok ev ve işyerini su basarken, belediye ekipleri de başlattığı  çalışmalarına hız verdi.  

 Bingöl’de Selin Verdiği Zarar Gün Ağırınca Ortaya Çıktı  

  Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ Tahmin ve Uyarı Merkezi'nin uyarısının ardından Bingöl'de  şiddetli yağış ve fırtına  gece etkili oldu. Kuvvetli yağış alan kentte, bazı mahallelerde sel ve su taşkınlıkları yaşandı. Bodrum katlardaki bir çok ev ve işyerini su basarken, felaketin boyutu gün ağırınca ortaya çıktı. Kent merkezindeki birçok yolda çatlamalar meydana gelen şehirde hem vatandaşlar hem de belediye ekipler sabaha kadar çalışma yaptı. 

  ÇİNGAY: DIŞ KAPIYI AÇMASAYDIK BOĞULURDUK

Çingay, “Dün gece saat 22.00 gibi yağmur yağdı ama çok yağdı. Evin önünde biriken suyu açayım dedim kürekle çocuk dedi ki bir ses çıkıyor, sanki deprem olmuş, sanki dağ geliyor. Sel geldi direkt bodruma girdi. Cam hepsi patladı. Su şuanda arka tarafta doludur. İçerde şuan su boyum kadar. Dış kapıyı açmasaydık eğer çocuklarla beraber boğulurduk” dedi.

 Öte yandan gece yaşanan sel felaketinin ardından çalışmalara hız veren Bingöl Belediyesi de hasar tespit çalışmalarının başladığını aktardı.

 “ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Belediyeden yapılan açıklamada, “Sel felaketi sonrası gece saatlerinde başlatılan çalışmalarımız devam ediyor. BİSKİ, İtfaiye, Fen İşleri, Makina İkmal ve Zabıta ekiplerimiz, kent genelinde müdahale ve hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor” denildi.

                                        

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103