Bingöl’deki 5.6’lık İkinci Deprem, Elazığ’da Kuvvetli Hissedildi

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem Elazığ’da da hissedilirken, vatandaşlar ise korku dolu anlar yaşadıklarını belirtti.

Bingöl’deki 5.6’lık İkinci Deprem, Elazığ’da Kuvvetli Hissedildi

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde dün yaşanan 5.7’lik depremin ardından bugün saat 09.51’de 5.6 büyüklüğünde ikinci büyük sarsıntı oldu.

Deprem bir çok ilden olduğu gibi Elazığ’da da hissedildi.

Vatandaşlar ise korku dolu anlar yaşadıklarını belirterek, kendilerini panikle dışarı attıklarını aktardı.

TEMURBAĞ: DIŞARI KAÇAMADIK, YAKALANDIĞIMIZ ANDA PANİKLEDİK, YERİMİZDE DURDUK

Depreme iş yerinde yakalandığını ve şiddetli sarsıntı nedeniyle hareket edemediğini dile getiren Zeynel Temurbağ, “Sürekli sallanıyoruz. Allah, sonumuzu hayır etsin. Deprem oldu biz de iş yerinde yakalandık, panikledik. Bu sene depremlerden dolayı bayağı yorulduk. Dışarı kaçamadık, yakalandığımız anda panikledik, yerimizde durduk” dedi.

ŞİMŞEK: DEPREMİN KORKUSU, TEDİRGİNLİĞİ VAR

Vatandaşlardan Baki Şimşek ise, “Dükkanın önünde depreme yakalandık. Millet de biraz tedirgin oldu, çıktılar ama artık daha alıştılar. Hem depreme hem de salgın nedeniyle insanlar da ne yapacağını şaşırmış ve ortada kalmış vaziyetteyiz. Depremin korkusu, tedirginliği var. Millet dışarı çıktığı gibi biz de dışarı kapının önüne çıktık" diye konuştu.

VİDEO:

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN
RAMAZAN - 1 yıl Önce

ACABA ÜMMETİ MUHAMMET OLARAK NERDE HATA YAPIYORUZ..BU SORUYU BEN KENDİME ÇOK SORUYORUM..AMA BUNUDA BİLİRİZKİ ALLAH ÇOK BAGIŞLAYAN VEDE MERHAMET EDENDIR..ALLAH SONUMUZU HAYRA YORSUN..AMİNN

Turkuaz
Turkuaz - 1 yıl Önce

Rabbimin emir yasaklarına uymazsak ilerde bugünlerimizide arayacaz

SIRADAKİ HABER

banner103