Biontech Aşısında 5-11 Yaş Hazırlığı

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 5 ila 11 yaş grubu çocuklarda kullanım izni için gelecek haftalarda yetkili makamlara başvuracağını açıkladı.

Biontech Aşısında 5-11 Yaş Hazırlığı

Alman Der Spiegel dergisine konuşan BioNTech'in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, 12 yaş altı çocuklara Kovid-19 aşısı yapılmasına ilişkin çalışmalar hakkında bilgi verdi.

12 YAŞ ALTI İÇİN ONAY HAZIRLIĞI

Gelecek haftalarda dünya genelinde 5 ile 11 yaş arası çocuklar üzerinde yaptıkları bilimsel çalışmanın sonuçlarını dünya çapında yetkili makamlara sunacaklarını bildiren Türeci, bu yaş grubu için Avrupa dâhil olmak üzere aşı onayı isteyeceklerini belirtti.

TÜRECİ: HER YOLUNDA GİDİYOR

Türeci, BioNTech'in söz konusu yaş grubu için bilimsel araştırma sonuçlarına sahip olduğunu, ancak bunların izin verme yetkisine sahip kurumlar için hazır hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Aynı zamanda BioNTech’in Baş Tıbbi Sorumlusu olan Özlem Türeci, "Biz zaten üretimi hazırlıyoruz. Aşı aynı, ancak daha az dozda olacak" ifadesini kullandı.

ŞAHİN: HER ŞEY PLANA GÖRE İLERLİYOR

Uğur Şahin ise söz konusu yaş grubu için bilimsel aşı çalışmalarının iyi gittiğini belirterek, "Durum iyi gözüküyor. Her şey plana göre ilerliyor" dedi.

ŞAHİN VE TÜRECİ: AŞI OLMAYA KARŞI ÇIKANLARI İKNA EDELİM

BioNTech kurucuları Şahin ve Türeci, aşı olma konusunda kararsız insanları gelecek haftalarda aşı olmaya ikna etmek için toplumu elinden gelen her şeyi yapmaya çağırdı.

ŞAHİN: ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ

Şahin, "Toplum olarak sert bir kış geçirmemek için hala 60 günümüz var. Bu iki ay içinde mümkün olduğunca çok insanı harekete geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız" çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103