“Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder”

Küçük işletmelere, pandemi sürecinde yaşadıkları sıkıntılı dönemde destek olmak amacıyla TOBB tarafından başlatılan kampanyaya destek verdiklerini belirten ETSO Başkanı Asilhan Arslan, aynı desteği ve katkıyı vatandaşlardan da beklediklerini ifade etti.

“Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder”

TOBB ve Visa, pandemi döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere yeni bir kampanya başlattı.

“Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” sloganı ile hayat bulan kampanya, tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet ediyor.

ARSLAN: NETİCESİNDE YERELDEKİ KÜÇÜK İŞLETMELERİN BU SÜREÇTEN ÇOK OLUMSUZ ETKİLENDİĞİNİN TESPİTİNİ YAPTI

Kampanyayı değerlendiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Asilhan Arslan, “Türkiye Odalar Borsalar Birliği’miz dünyanın en büyük kredi kartı firması VİSA’nın ortak bir çalışması var. Biz yıllardır birçok vesile ile birçok kampanyalar yaptık. Küçük işletmelerimize sahip çıkma adına yereldeki iş yerlerimize sahip çıkma, onların ticari varlıklarını devam ettirme adına bir çok faaliyetler yürüttük. Bugün de Türkiye Odalar Borsalar Birliği Genel Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu bey ve VİSA ile bir çalışma başlattı. “Bir alışverişle çok şey fark eder” kampanyasını başlattı. Evet VİSA Avrupa ülkelerinin bir çoğunda pandemi sonrası ticari hayatın nasıl devam ettiğiyle alakalı bir çalışma neticesinde yereldeki küçük işletmelerin bu süreçten çok olumsuz etkilendiğinin tespitini yaptı. Ve bu tespit neticesinde de bizler de defaten gerek Türkiye Odalar Borsalar Birliği’miz, gerek Türkiye’nin dört bir yanında olan 365 oda ve borsalarımız hep bu çalışmaları yürüttüler. Ve bu farkındalığı canlı tutmaya çalıştılar. Çalışmalarımızda gördük ki küçük işletmelerimiz pandemi döneminde çok ciddi anlamda ticari kayıplara uğradılar. Ve bu kayıpların telafisi için tüketicilerde farkındalık oluşturma, onlardan alışverişlerini yapma adına bugünde “bir alışverişten çok şey fark eder” kampanyası başladı” ifadelerini kullandı.

ARSLAN: YEREL İŞLETMELERİMİZDEN ALIŞ VERİŞ YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ

Başkan Asilhan Arslan, “Bu vesile ile diyoruz ki küçük işletmelerimizin sesleri hiç bitmesin. Hayatlarımızdan hiç eksik olmasınlar. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizden küçük işletmelerimizden ticaretlerini yürütmelerini ve onların hayatlarında ticari hayatlarında varlıklarını sürdürmelerini sağlamaları adına farkındalıklarını yüksek tutsunlar ve tüm ihtiyaçlarını onlardan gidersinler. Geçmişte olduğu gibi tüm hemşehrilerimizin yerel işletmelerimizden alış verişlerini yapmalarını, böylelikle şehrimizin ekonomisinin kendi içinde büyümesine destek vermelerini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil baskat
Halil baskat - 3 hafta Önce

Dünya e -ticarete yönelmişken küçük esnafın ufkunu açmanız gerekirken bu yöne sevk etmeniz vizyonunuzdur. Oy kaygısıyla yapılan şov amaçlı yaklaşımı bırakmanızi öneririm sayın başkan

Halil Baskat bu ne güzel yorum
Halil Baskat bu ne güzel yorum - 3 hafta Önce

Halil Baskat Bey'i yorumunun kalitesinden ve isabetinden dolayı tebrik ediyorum. Ufuk açmak yerine gelenekçi anlayışla kampanyalar yapmak sahip olunan vizyonu çok iyi betimliyor. Zaten Kanal Fırat-Elazığ Son Haber de bu isimlere mikrofon tutmak için kapının önünde hazır bekliyor. Nerdeyse her iki günde bir belirli isimler manşette. Kalitesizlik buram buram.

Elazıglı
Elazıglı - 3 hafta Önce

SEN ELAZIĞA ŞOVDAN BAŞKA NEYAPTIN...HABER ÇOK AMA İCRAATIN YOK...YALANMI

Çakgallarmı, hırsızlarmı hangisi
Çakgallarmı, hırsızlarmı hangisi @Elazıglı - 3 hafta Önce

Başkan olsun Elazığlı ..

Yorumcu00031
Yorumcu00031 - 3 hafta Önce

Antep, kayseri, malatya esnafı n11, hepsiburada, trendyol, gittigidiyor vb. internet sitelerinden elazığ esnafının yarı fiyatını mal satıyor. Kargo parası, site komisyonu ödüyor, yinede para kazanıyor. Elazığ esnafı dükkanında bu giderlerin hiçbiri olmadan malı 2 katı fiyatına pahalı satıyor. Tabiki her şeyi intenet sitelerinden alıyorum. Yerel esnaf kendini düzeltmeyene kadar alışveriş yok.

Dursun
Dursun - 3 hafta Önce

Milletin cebinde para varmiki alışveriş yapsın ben genelde hayal kurarak alış veriş yapıyorum

SIRADAKİ HABER

banner7