Bir Bardak Çay 2 Lira Oldu

Elazığ Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt kahvehane ve çay ocaklarında fiyat tarifesinin yeniden güncellendiğini açıkladı. Yeni tarife ile bir bardak çay 1,5 liradan 2 liraya, Türk kahvesi ise 5.50 liraya yükseldi.

Bir Bardak Çay 2 Lira Oldu

Elazığ Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt kahvehane ve çay ocaklarında fiyat tarifesinin yeniden güncellendiğini açıkladı.

Yeni tarifeye göre bir bardak çay 1,5 liradan 2 liraya yükselirken Türk kahvesi 5.50 lira, ayran 4 lira ve limonata ise büyük Bardak’ta 5.50 lira oldu.

BOZKURT: 4 YILDAN SONRA ZAM YAPTIK

Başkan Bozkurt, “2018’den bugüne kadar herhangi bir raiş almadık. 2021’de çay raişi aldık. Çay, şeker, oraletler, kiralar, elektrikler, sular, doğalgazlar, işçilik bunların çok yüksek maliyeti var. O nedenle 0.50 kuruş bir zam kararı aldık. O 0.50 kuruş derdimize derman olmaz. 16 ay kapalı kaldık. 16 ay içinde zaten zararlarımız, iş yapmamız yıllar sürdü. Biz bugün 0.50 kuruş zam yaparak esnafımız ayakta dursun diyoruz ama inşallah da ayakta dururlar. 2018’de raiş almışız bir de 2021’de. Bu dört yıl içinde aldığımız 0.50 kuruş. Çünkü esnafımız, kahvecilerimiz, çay ocaklarımız olsun, kafelerimiz olsun hepsi çay raişiyle çalışıyorlar. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Tüm esnafımızın raişlerine uymasını istiyoruz. Tarifeleri gelsin odadan temin edeceğiz. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Raişimiz 1 Ağustos’tan itibaren geçerlidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zurna
Zurna - 6 ay Önce

Ülkede ekonomik krizin olduğunu ispatlamak için illahi birilerin YAZAR KASA firlatmasi mi gerekiyor. Gerci onu şu ortamda kimse yapamaz neyse bizde kant içeriz:)

Bardağı 5 TL olmalı
Bardağı 5 TL olmalı @Zurna - 6 ay Önce

Beş yerden on yerden maaş bağlanmış olanlar için 2 TL çok değil, dar gelirli de miting meydanından fırlatılan çayları kaparsa o da sorun değil yani 2 lira bana göre az bardağı 5 TL olmalı

123
123 @Zurna - 6 ay Önce

Milletimiz CHP'nin bu algısını sandıkta bozacaktır. AKP'nin sizin oyunuza mı ihtiyacı var namkörler? Hamdolsun Suriyeli ve Afgan kardeşlerimiz sizin yerinize oy verir. Çay ve şeker ile.

Xy
Xy - 6 ay Önce

Arkadaşlar gidip içmeyin bakın 1 ayda nasıl fiyat düşüyor

23
23 @Xy - 6 ay Önce

https://youtu.be/3arXDBGERnE lütfen izleyin... BİR BARDAK ÇAY 2 LİRA BİR SİMİT 2 LİRA 5 KİŞİLİK AİLE BİR ÖĞÜN 20 LİRA 3 ÖĞÜN 60 LİRA 30 GUNDE 1800 LİRA... ASGARİ ÜCRET 2800 LİRA KALAN BİN LİRA İLE EV AL ARABA AL ama ELEKTRİK SU TELEFON DOĞALGAZ ÖDEME...

Ramazan
Ramazan - 6 ay Önce

Allah aşkına bir bardak çayın maliyeti nedir ki 2 lira yapmışsınız

Atıf KURNAZ
Atıf KURNAZ - 6 ay Önce

Insaf be, bir bardak cayın maliyeti nedir acaba. Hele maden suyuna ne demeli bim de 75 krş. Kahvede 4 ₺ . Gerçi imam osurursa cemaat sıçar.

Burak23
Burak23 - 6 ay Önce

Gider madoda içerim daha iyi

Xx
Xx - 6 ay Önce

Su ya bak 2 tl yazıyor gelişi 50 60 krş kar oranına bak yuh yani

Karaçalı bedava
Karaçalı bedava @Xx - 6 ay Önce

Suta para vermeyip kaeaçalıdan dolduranlar çayı 2 lira yapmış yuhhhh. Sonrada kapanınca pandemiden biliriler oysaki firsatçılıgınızın cezası ama bütün millette sizinle çekiyor

Atıf KURNAZ
Atıf KURNAZ - 6 ay Önce

Insaf be, bir bardak cayın maliyeti nedir acaba. Hele maden suyuna ne demeli bim de 75 krş. Kahvede 4 ₺ . Gerçi imam osurursa cemaat sıçar.

Evde içeriZ
Evde içeriZ - 6 ay Önce

Bizde evde içeriz bir kilo çay 30 lira 200 çay bardağı çay çıkıyor


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109