Bizmişen TOKİ Konutlarının Kura Çekimi Yapıldı

Bizmişen’de TOKİ tarafından yapılan ve 676 adet konutların kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimleri Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarından canlı olarak yayınlandı.

Bizmişen TOKİ Konutlarının Kura Çekimi Yapıldı

Bizmişen’de TOKİ tarafından yapılan 676 daire 1 konutlarının kura çekimleri gerçekleştirildi.

Bizmişen konut kuraları bugün noter huzurunda AFAD tarafından Elazığ İl Özel İdaresi binasında gerçekleştirildi.

Noter huzurunda yapılan kura çekimi saat 11.00’da başladı.

Kura çekimi Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarından canlı olarak yayınlandı.

Yapılan kura çekimlerine Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı katıldı.

YIRIK: VATANDAŞLARIMIZ MERAK ETMESİNLER HAK ETTİKLERİNİ ALACAKLAR

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın yaptığı açıklamada: “Sizlerde bildiğinizi üzere TOKİ başkanlığımızın yapmış olduğu AFAD’tan gerek ağır hasarlı olup hak sahibi olan vatandaşlarımız gerekse kentsel dönüşümden Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürütmüş olduğu TOKİ inşaatları her geçen hafta bitiyor. Ve biz bu biten konutları kura çekilişiyle vatandaşlarımıza tebliğ ediyoruz. Bugünde Bizmişsen mahallesinde inşaatı tamamlanmış olan 781 konuttan 676’sını vatandaşlarımıza kura çekmek suretiyle belirleyerek teslime devam ediyoruz.  Bu Bizmişen Mahallesindeki bugünkü kuraya 2 bin 10 vatandaşımız hane sahibi başvuru yapmış bin 627 vatandaşımızda bugün itibariyle burada 676 konuta aday olmak suretiyle kuralarını çekeceğiz. Kendilerine hayırlı olsun. Sizlerde biliyorsunuz ki TOKİ başkanlığımızın yapmış olduğu konutlar konforlu modern her türlü zenginlikleri ile donatıları ile vatandaşlarımızın rahatlık içerisinde oturacakları ve depremden korkusundan uzak yaşayabilecekleri yatay mimariye uygun ve benzerlerinden çok daha iyi bir şekilde yapılmış konutlardır. Vatandaşlarımıza bugün yapmış olduğumuz çekilişle birlikte 3 bin konut teslim etmiş oluyoruz. Çok kısa süre sonra göreceksiniz ki vatandaşlarımıza 8 bine yakın konutlar kuraları çekilmek suretiyle vatandaşlarımıza teslim edilecek. İnşallah onun da hazırlığını yapıyoruz. Hemşehrilerimiz Gakkolar merak etmesinler hak sahibi vatandaşlarımız mutlak suretle hak ettiklerini alacaklar. Vatandaşlarımıza yaraşır modern konutlar hayırlı olsun. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 14:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa ÖZTÜRK
Mustafa ÖZTÜRK - 1 yıl Önce

Kura sonuçları liste ne zaman yayınlanacak. Yayın gidip geldiği için takip edemiyoruz

Hüseyin
Hüseyin - 1 yıl Önce

Kurra çekimleri ne zaman yayınlanacak..

Şadıman bakır
Şadıman bakır - 1 yıl Önce

Sonocları nerden ögrenebiliriz

İskender
İskender - 1 yıl Önce

Listeyi yayınlasana ey AFAD yöneticisi.Millet noterin kapısına mi ,AFAD kapısına mi dayansın.Işiniz gücünüz devleti kötü göstermek,sizin gibiler yüzünden devlet ne sıkıntılara girdi.Neyi bekliyor?Niye şüpheye,fitneye sebebiyet veriyorsun.

Adaletsizlik
Adaletsizlik - 1 yıl Önce

Simdi biri bisey desin hak sahibi oldugumiz halde bizim hakkimizi baskalarina vermis oldular

Toki
Toki - 1 yıl Önce

Yemişlikteki evler kaç metrekare bilen var mı

Kara sevda
Kara sevda - 1 yıl Önce

Tamam da hak sahipliği düzeltmeleri yapıldı ama valilikten hala imza çıkmadı ee bu seferde hakka girmiş oldunuz hak sahipliği görünmüyor diye

Toki
Toki - 1 yıl Önce

Yemişlikteki evler kaç metrekare bilen var mı?


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109