Bodrum Ya da Marmaris Olsa Beğenirdiniz Ama Burası Elazığ

Elazığ’da 'doğunun gizli denizi' olarak bilinen Hazar Gölü, hem bunaltıcı sıcaklar hem de Covid-19 kısıtlamalarının esnetilmesiyle tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Bodrum Ya da Marmaris Olsa Beğenirdiniz Ama Burası Elazığ

Sivrice ilçesinde bulunan, Türkiye'de derinliği ile ilk sırada yer alan, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe sahip Hazar Gölü'nün kıyılarına tatilciler ilgi göstermeye başladı.

Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şırnak, Şanlıurfa ve Mardin başta olmak üzere birçok şehirden vatandaşlar, denize uzak olmaları nedeniyle tatil için Hazar Gölü'nü tercih etti.

Sıcaktan bunalan vatandaşlar Covid-19 kısıtlamalarının da esnetilmesi ile birlikte gölde suyun tadını çıkardı.

İki ada ve saklı kenti ile dikkat çeken göl, her yaz olduğu gibi bu yıl da apart otel, kamp çadır alanları ile tatilcilere hizmet vermeye başladı.

Akdeniz ve Ege'de tatil bölgelerini andıran görüntülerin de oluştuğu göle gelenler, şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu gibi imkanlardan da faydalanarak hafta sonunun tadını çıkardı.

MENTEŞ: İLGİLENİLİRSE BODRUM VE MARMARİS'İ GEÇER

Malatya’dan geldiklerini belirten tatilcilerden Hakan Menteş, “Yüzmeye geldik, ortam güzel. Her şey güzel. İllaki bir iki eksik vardır ama o da zamanla geçer. En azından serinledik ve stres attık. Bundan iyisi can sağlığı. Ortam çok güzel ailecek gelinebilecek bir yer” dedi.

METİN: BURALARLA İLGİLENİLSE ORALARI GEÇER

Çok sıcak olduğu için Şırnak’ın Silopi ilçesinden geldiklerini dile getiren Dehle Metin ise, “Serinlemek için burayı tercih ettik. Biraz daha yakın olunca geldik. Bayağı güzel ve serin. Hizmetten de memnunuz ve göl de bayağı güzel. Bodrum ve Marmaris’e de gittik. Buralarla ilgilenilse oraları geçer. Oralar isim çıktığı için rağbet görüyor” ifadelerini kullandı.

BAHÇECİ: HAFTA SONLARI 5 BİN KİŞİ GELİYOR

Bu hafta sonu yoğunluk olduğunu belirten bölgedeki bir tesisin işletmecisi İbrahim Bahçeci de, “Bu artış devam edecek. Bu pandemiden sonraki ilk akın. Bundan sonra doluluk bayağı olacak. Tesisimize Diyarbakır’dan geldiğiniz zaman 27 kilometre Elazığ’dan geldiğiniz zaman gölün başlangıç noktasında kalıyor. Hazar Gölü Tabiat Parkı Tatil Köyü diye tabelamız var zaten. Şu an havalar bayağı sıcak insanlar da evde bunaldığı için mecburen sahillere akın ediyorlar. Sahillerde de doluluk artışı bayağı var. Genellikle Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Mardin, Malatya, Elazığ ile İç Anadolu Bölgesinden de Sivas ve Kayseri illerinden vatandaşların yoğunluğu var. Bundan sonra yoğunluk daha da artacak. Temmuz ayının ortası ve Ağustos ayın bitimine kadar bu yoğunluk böyle sürecektir. Hafta sonları da genelde 5 bin kişi geliyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 1 ay Önce

Hazar Gölü Elazığ ilinin vitrinidir. Hazar gölünde Plajlarında, çevresinde bir aksaklık bir kirlilik varsa, Elazığ, Sivrice, Gezin ve Maden Belediye Başkanlarının ihmali sorumluluğu ve suçları var sayılır.

Erol Doğan
Erol Doğan - 1 ay Önce

Kusura bakmayın ama b o k götürüyor. Ne Bi tesis ne Bi plaj ne Bi hizmet.

...
... - 1 ay Önce

Kirli su, kirli Taşlı sahil bakımsız piknik alanı ??? Değerlendirilse keşke de ailecek gidilse Ancak girişte ücret alınsın bakım yapılmayan sahile !!!

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 1 ay Önce

Kısa bir sezonu olmasına rağmen üç şehrin ortasında serin bir vaha. Ama hala sivricenin kanalizasyonu içine akıyor. Giden valinin yaptığı zipline çürümeye terkedidi. Halbuki o para ile gölün çoğu kıyıları ıslah edilmesi gerekirdi. Göl bu şekilde kirlenmeyle kaybedilir. Sivrice Elazığ ve gezin belediyelerine çok görev düşüyor

Benim işte tanımıyor musun
Benim işte tanımıyor musun - 1 ay Önce

Marmaris'i görmesek yutturacaksınız.

Elaziglim
Elaziglim - 1 ay Önce

Keşke böyle olsa ama hiç alakası yok göl çevresi resmen pislik çöplük alani

Kenan
Kenan - 1 ay Önce

Kanalizasyon işi halledildi biliyorum. Sayın Sivrice Belediye Başkanı bu konuda bir açıklama yapsın lütfen.

Sivrice
Sivrice - 1 ay Önce

He baba he sanki biz görmüyok gözlerimiz kör galiba orda üçyüz beşyüz metrelik yeri temiz gelen orayı görüyor birde Sivrice merkez tarafını görün insan bakmaya utanıyor pisliginden


SIRADAKİ HABER

banner7