Bölgede Yoğun Bakım Doluluk Oranı En Yüksek İl Elazığ

Bakan Koca, koronavirüsle mücadelede Türkiye geneli hastanelerin yoğun bakım doluluk oranlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Elazığ’daki yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 60,84 seviyesinde.

Bölgede Yoğun Bakım Doluluk Oranı En Yüksek İl Elazığ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunu.

Günün tablosuyla birlikte, salgın süreciyle ilgili yaşanan gelişmeleri, aşı çalışmaları ve alınması gereken tedbirleri yine kamuoyu ile paylaşan Koca, hastanelerin yatak doluluk oranlarına ilişkin de bilgi verdi.

HASTANELERİN YOĞUN BAKIM YATAK DOLULUK ORANI

Sağlık Bakanı, vaka sayılarının artışa geçmesiyle birlikte, hastanelerde yer bulunmadığı yönündeki iddiaları boşa çıkararak, Türkiye'nin hastanelerindeki yoğun bakım yatak doluluk oranlarını gösteren bir harita paylaştı.

BÖLGEDE YOĞUN BAKIM YATAK DOLULUK ORANI EN YÜKSEK İL ELAZIĞ

Paylaşılan haritada Elazığ’daki yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 60,84 seviyesinde. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yoğun bakım yatak doluluk oranı en fazla olan il de Elazığ. Komşu şehirlerden Malatya’da yatak doluluk oranı yüzde 53,17; Tunceli’de yüzde 48,25; Diyarbakır’da yüzde 58,81; Bingöl’de ise 51,81. Bölgede yüzde 60’ın oranına çıkan tek şehir Elazığ oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 22:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Fk
Fk - 2 yıl Önce

Hastaliktan degil cehaletten korkun.

Ekim ayı gelsin
Ekim ayı gelsin - 2 yıl Önce

Arkadaşlar kısa öz maske mesafe hikaye Elazığ'da yol üstünde çay ocakları ve kahvehaneler kapatılacak yahu dip dibe oturuyorlar birde hafta sonu pazarlar yasaklanmalı çünkü bu iki yer çok kalabalık denetim Elazığ'da yok.

Leylaa
Leylaa - 2 yıl Önce

Yoğun bakımlar doldu diyip hastaları dışarı atıyorlardı demek yalanmış yazıklar olsun

ali2323
ali2323 @Leylaa - 2 yıl Önce

Yalan değil yoğun bakımlar dolu

Serdara cevap
Serdara cevap - 2 yıl Önce

Çok bilmiş cahil kardeş grip dediğinin öldürücülük oranı düşük mü sanıyorsun? Yaşlı ek hastalığı olanlara filan yıllık grip aşısı niye önerilir biliyor musun? Sen griple nezlenin ayrımını öğren sonra gel koronayla karşılaştır yorum yap eleştir boş yapma

Serdar
Serdar - 2 yıl Önce

Yeter be.İsi gücü olmayan zirvalara malzeme çıktı.Gecen yıl gripten 82000 kişi,bunun 12000 i corona 17 den vefat etti.Nedir bu alamet kıyamet.Gecen yil bu memlekette bunlar için hiç kimse tek kelime etmedi.Simdi buna ne diyelim.

Kış geliyor
Kış geliyor - 2 yıl Önce

Havalar soğusun camlar kapansın daha da artar bu mikrop bunlar iyi günlerimiz

Dervaz
Dervaz - 2 yıl Önce

Gezin iyi gezin önlem almayın sonra devlet nerde deyin
Sizin bu sorumsuzlugunuzla uğraşıyor devlet

Sss
Sss - 2 yıl Önce

Kendini çok akıllı zannedip yorum yapan Serdar keşke yoğun bakımlarda yatan hastaları görebilseydin ne haldeler kimsenin başına gelmeden neler yaşadığını bilmeden ahkam kesmek kolay tabi ama yinede rabbim bu hastalığı düşmanımın başına vermesin sende yaşama demekten başka bişey demiyorum sana dilerim olmazsın ve girmezsin o yoğun bakıma gripten ölenlerle aynı değil bu hastalık yanına gidememek belkide son anlarında yanında olamamak ne kadar zor ınsanın başına gelmeden bileniyor boş konuşma bence dua et zor durumda olan insanlara


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109