“Bölgesel Kalkınma Modelinde Elazığ” Anlatıldı

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı düzenlediği toplantıda, ‘Bölgesel Kalkınmada Elazığ’ modelini basın mensuplarına anlattı.

“Bölgesel Kalkınma Modelinde Elazığ” Anlatıldı

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda, Bölgesel Kalkınmada Elazığ modelini basın mensuplarına anlatıldı.

AKMAN: ARTIK ELAZIĞ TARIM VE HAYVANCILIKTAN UZAKLAŞMIŞ

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, İl yönetimi ve basın mensuplarının yer aldığı toplantıda Yeniden Refah Partisi kurucular kurulu üyesi Ahmet Akman, “Elazığ’ın 2020 tarakamı 1 milyon 250 bin 648 megavat enerji tüketiyor. Peki ne kadar çıkarıyor 294 bin 300. Yani yüzde 25 tüketiyor. Bu Elazığ için gerçekten kabul edilebilir bir rakam değil. Peki bu enerji nerede kullanılıyor? Meskenler, ticarethane devlet dairelerinde. Aslında verimsiz bir alanda kullanıyoruz. Tarım yüzde 49’dan 29’a inmiş. Bu Elazığ’ın, şu anda Elazığ siyasetçilerinin Elazığ’ın yerel yöneticilerinin, STK’larının önüne alıp ağlamaları gereken bir durum. Çünkü bu şu demek ‘artık Elazığ tarım ve hayvancılıktan uzaklaşmış’ demek. Peki bizim toplumun hafızasında sanayicilik ve müteşebbislik var mı? O zaman bunun tarihsel sürecine bakmamız lazım. Harput dokuma ve giyim sanayi ipekçilikte gerçekten Nuri Orhan Hoca’mızın yapmış olduğu bir çalışmayla; Elazığ EBEGEM projesini biz beraber ürettik. Biz aslında Elazığ’ın nitelikli müteşebbisini hareketlendirmekti. Ama şu anda belediye onu bir sertifikasyon haline getirdi, gerçekten kötü bir sonuç oldu” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103