Bu Hafta 6 Film Beyazperdede

Bu Hafta vizyonda 3’ü yerli 6 film sinemaseverlerle buluşacak.

Bu Hafta 6 Film Beyazperdede

Yönetmenliğini Ahmet Kapucu’nun yaptığı “Sinyalciler” adlı filmin başrollerinde Mahmut Tuncer, Ayhan Taş, Burak Satıbol yer alıyor. Komedi türündeki fil, İstanbul'un güzide semtlerinden biri olan Hacıhüsrev'de yaşayan 3 elit sinyalciyi ve İsa'nın son akşam yemeği tablosunu bir araya getiriyor.

DECCAL 2

Özgür Bakar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Deccal 2” adlı filmin başrollerini Emel Karaköse, Aysan Sümercan, Murat Prosçiler oynuyor. Korku türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Tüm dünyayı kötülüğe ve felaketlere sürükleyecek olan kehanetin temeli olan bebek 6.6.2016’da doğmuştur. Bebeğin annesi olan Duygu olanlara dayanamayarak intihar etmiştir ancak bebeği koruyan şeytani tarikat yılmamıştır. Kehanetin devam edebilmesi için Venüs tutulmasının olduğu gece annesiyle aynı kandan bir kadın tarafından emzirmek çocuğun kehaneti gerçekleştirmesi için yeterlidir. Bu yüzden Duygu’nun kardeşi Öznur şeytani güçlerin gözetimine alınmıştır. Bu ayinin önüne geçmek isteyen Türk ve Avrupalı gizli teşkilatlar bebeği aramaktadırlar ancak bebek çocukları olmayan bir çifte evlatlık verilmiştir. Şeytani tarikatların gözlediği bebek geldiği eve de lanetini getirecektir.”

ARABALAR 3

Brian Fee’nin beyazperdeye taşıdığı “Arabalar 3” adlı filmin başrollerinde Owen Wilson, Larry The Cable Guy, Armie Hammer bulunuyor. Animasyon türündeki filmde sevimli arabayı kendisinden genç ve hızlı arabalar tarafından bozguna uğratılmış olarak görüyoruz. Şimşek pistlere geri dönmenin hayalini kurup kenara itildiğine içerlerken bir anda #95’in işinin henüz bitmediğini kanıtlamaya karar veriyor. Hevesli genç yarış teknisyeni Cruz Ramirez’in yardımına, kazanmak için bir plana, merhum Hudson Hornet’in verdiği ilhama ve birkaç beklenmedik numaraya ihtiyacı olan arabamız Piston Kupasının en büyük yarışında boy göstermeye hazırlanıyor.

EŞİK

Senem Çelikkol, Mine Özen, Raci Küçük’ün başrollerinde yer aldığı “Eşik” adlı filmin yönetmenliğini Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu yapıyor. Dram türündeki filmde, ülkenin eşiğinde bir şehir, şehrin eşiğinde bir yol, yolun eşiğinde iki katlı bir ev. Bu evde yaşayan, kimi zaman deliliğin eşiğinde iki ayrı kuşak. Bu iki ayrı kuşağa ait, birbirinin aynası olan iki kadın ve bu iki kadının, birbirinin aynası olan hikâyeleri anlatılıyor. Eşik’in öyküsü beklemenin, özlemenin ve onun içerisinde yok olmanın, farklı kuşaklardan iki şizofren kadının öyküsüdür.

GENÇLİK BAŞIMDA DUMAN

Dram türündeki “Gençlik Başımda Duman” adlı filmin yönetmenliğini Gudmundur Arnar Gudmundsson üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Baldur Einarsson, Blaer Hinriksson, Soren Malling var. Filmin konusu kısaca şöyle: “İzlanda'da ücra bir balıkçı köyü. Thor ve Christian'dan biri en iyi arkadaşına karşı yeni duygularını keşfederken diğeri ise bir kızın kalbini kazanmaya çalışır. Çalkantılı bir yaz geçirirler. Yaz sona erdiğinde, İzlanda'nın sert doğası haklarını geri aldığında, oyun alanından ayrılmanın ve yetişkinliğe adım atmanın zamanı gelir.”

SNİPER: DUVAR

Yönetmenliğini Doug Liman’in yaptığı “Sniper: Duvar” adlı filmin başrollerinde Aaron Taylor-Johnson, John Cena, Laith Nakli yer alıyor. Gerilim, savaş türündeki film, Irak'taki bir keskin nişancı tarafından tespit edilen iki askerin aralarındaki dağılmış bir duvarla başlıyor. Onların kavgası, ölümcül derecede nişancılık olduğu kadar, irade ve zeka savaşı haline de gelecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7