Bu Köyde Tokalaşma ve Komşu Ziyareti Durduruldu

Elazığ’da bir köyde tokalaşma ve komşu ziyareti korona virüs tedbirleri kapsamında durduruldu.

Bu Köyde Tokalaşma ve Komşu Ziyareti Durduruldu

Merkeze bağlı 40 haneden oluşan yaklaşık 300 nüfuslu Alatarla köyünde Muhtar Nusret Özfidan (52), Çin'de ortaya çıkıp dünyayı saran korona virüsü salgını nedeniyle tedbir aldı.

Muhtar tarafından köye “Sağlık Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda korona virüs nedeniyle köyümüzde tokalaşma ve komşular arasında ziyaret geçici bir süreliğine

durdurulmuştur” tabelası asıldı. Özfidan, camiden de virüs nedeniyle tokalaşma ve ziyaretlerin yapılmaması için uyarı anonsu yapıyor.

ÖZFİDAN: ZİYARETLER ŞUAN İÇİN YASAK. KİMSE KİMSEYE GİTMİYOR

Her gün cami mikrofonundan köylüleri uyardığını aktaran Muhtar Nusret Özfidan, “Cumhurbaşkanımızın koordinesinde ve Sağlık Bakanlığımızın aldığı korona virüs önlemleri nedeniyle biz de köyümüz olarak destek veriyoruz. Bende köy muhtarı olarak her gün köylülerimi bilgilendiriyorum. Cami mikrofonundan uyarıcı anonslar yapıyorum. Bu virüsün ne kadar tehlikeli olduğunu anlatıyorum. Köyümüz şuan sessizliğe bürünmüş ve sakin. Çünkü köylülerimiz alınan karara saygı duyuyor ve kurallara uyuyorlar. İnşallah biz de bu aldığımız tedbirler nedeniyle örnek oluruz. El birliği ile biz bu virüsü ülke olarak yeneceğiz. Hayvancılıkla uğraşan köylülerimiz, hayvanlarını yemledikten sonra evine tekrar gidiyor. 40 hanelik köyümüzde şuan 1-2 kişi dışında kimse görünmez. Köyümüzün girişine muhtarlık olarak tabela astık. Ziyaretler şuan için yasak. Kimse kimseye gitmiyor. Tedbir bizden, takdir Allah’tan” dedi.

Köy sakinlerinden 72 yaşındaki Hacı Ağar, 65 yaş ve üstü vatandaşlar için alınan sokağa çıkma yasağına uyduğunu dile getirdi.

Muhtar ve televizyon sayesinde durumu takip ettiklerini anlatan 70 yaşındaki Naciye Ağar ise, devlet ne derse onu yaptıklarını ifade etti.

HALICIOĞLU: TÜRKİYE EVDE KALIYOR, BİZLER DE EVDE KALACAĞIZ

İnsanların sabırlı ve duyarlı olmaları gerektiğini aktaran Mehmet Halıcıoğlu da, "Korona virüsü nedeniyle köyümüzde yaşıyoruz. Çok fazla dışarıda gezmiyoruz. Muhtarımız ve karakolumuz bizimle ilgileniyor. Bizler de bu olaya karşı çok duyarlıyız. Duyarlı olmak zorundayız. Türkiye evde kalıyor, bizler de evde kalacağız. Hiçbir virüs bizden güçlü değildir. Biz bunu el birliği ile yeneceğiz. Cumhurbaşkanımıza ve yetkililere hem destek olacağız hem de kendi sağlığımızı düşünerek bunu yeneceğiz. Sadece biraz sabırlı ve duyarlı olmak lazım. Devletimiz tedbirleri aldı. Dünyada ölümler artıyor. İnşallah en az kayıpla biz bu virüsü atlatacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 11:57
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 3 ay Önce

Boş işler.

ahmet şengül
ahmet şengül - 3 ay Önce

muhtarim gerçekten sizi ve köylülerinizi kutluyorum çok güzel ve örnek bir davranış

Salih karabulut
Salih karabulut - 3 ay Önce

çok güzel umarim Türkiyedeki ve Elazığdaki bütün köylere örnek olur..

Muhammed Naci Tarhan
Muhammed Naci Tarhan - 3 ay Önce

Memleketimde böyle duyarli insanlarin heleki gakkoslar diyarinda böyle güzel köylerin oluşu ne güzel gurur duydum. Acaba bu köyün eski ismi ne çıkaramadım

ismail sekman
ismail sekman - 3 ay Önce

Tebrikler köylerde yaşayan güzel insanlar ne guzel kurallara uyuyorlar bi köy uyuyor kurallara ama malesef şehirlerde yaşayanlar durumun ciddiyetini kavrayamamışlar hâlâ

Trabzon gakkoş
Trabzon gakkoş - 3 ay Önce

Örnek köy tebrikler devletçi ve milliyetçi elazığlılar

SIRADAKİ HABER

banner7