Bulut: Borç Yapılandırmaları E-Devlet Üzerinden Yapılabiliyor

Mali Müşavir Fırat Bulut SGK prim borçları, idari para cezaları gibi ödemelerin E-Devlet Kapısı üzerinden yapılacağını vatandaşların vergi dairelerini kullanmak yerine internetten ödemelerinin yapmalarının pandemi sürecinde daha uygun olacağını söyledi.

Bulut: Borç Yapılandırmaları E-Devlet Üzerinden Yapılabiliyor

Mali Müşavir Fırat Bulut vatandaşların hem kendi sağlıklarını korumaları için hem de kurum çalışanlarının sağlıklarını korumak adına pandemi sürecinde veri borçları, idari para cezaları, SGK prim borçları gibi ödemelerinin E-Devlet Kapısı üzerinden de yapıldığını açıkladı.

BULUT: SİSTEM MÜKELLEFLERİ DİREK OLARAK İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİNE YÖNLENDİRMEKTEDİR

Mali Müşavir Fırat Bulut yaptığı açıklamada, “7256 sayılı gereği vergi mükellefleri ve tüm vatandaşların gerek trafik para cezaları, gerek tapı harçları, gerekse devlete olan borçlar nedeni ile Hazar, Harput Vergi Dairesi’ne ve gerekse SGK İl Müdürlüğü’ne BAĞKUR borçları ve SGK prim borçları, idari para cezaları nedeni ile borçlu olan mükelleflerin bu pandemi sürecinde dairelerde yoğunluğun olmaması hem vatandaşlarımızın ve hem de daire içinde çalışan kahraman memurların sağlığını göz önünde bulundurularak vatandaşlar kendi E-Devlet’ine girerek, arama butonuna 7256 sayılı yapılandırma yazıldığında sistem mükellefleri direk olarak interaktif vergi dairesine yönlendirmektedir. Ana sayfa butonuna tıklayarak borçlar güncellenmektedir. Sona ödeme şeklinde seçtikten sonra kutucukları işaretleyerek iletişim telefonunuzu güncelleyerek alt kısımda bulunan kutucuk tıklandığı zaman tamamen işlemleri bitirmiş olursunuz, birkaç gün sonra da tekrar yine E Devlet’den sisteme girerek sonuçlanmış bulunan borcunuzu ödeme çizelgesini alırsınız. SGK prim borçları içinde zaten bizler Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler pandemi süreci boyunca tüm meslektaşlarımız ülkesi için kendimizi bir nefer olarak görünmeyen kahramanlar olarak çalışmaktadırlar. SGK Prim borçlarını SGK şifrelerini kullanarak mükelleflerin prim borçlarını yapılandırma yapmaktadırlar. Ancak BAĞKUR borçları için mükellefler bizzat kuruma giderek kendileri imza karşılığı yapmaktadırlar. Bu şekilde sonuca varmış olursunuz. Bu nedenle tüm mükelleflerin hem zamandan ve hem de sağlığını korumuş olursunuz. Selam ve saygılarımla” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7