Bulut: İpek Yolu İçin 2 Yıllık Programımız Hazır

AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Elazığlılar’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Bulut: İpek Yolu İçin 2 Yıllık Programımız Hazır

AK Parti Elazığ Milletvekili, MKYK Üyesi ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, depremin üzerinden geçen bir yıl içerisinde 19 bin 500 konutun yapımına başlandığını anımsatarak, kısa bir sürre ,içerisinde adeta yeni bir şehir inşa edildiğini söyledi.

BULUT: ÇOK KISA ZAMAN DİLİMİ İÇERİSİNDE BİR ŞEHİR İNŞA EDİLDİ

Milletvekili Metin Bulut, “Güçlü bir iktidarız. Böyle olunca bir yıl içerisinde 19 bin 500 tane konut neredeyse bitme aşamasına geldi. Çok kolay değil. Bir röportaj izledim. Bir amca şöyle bir ifade kullanmıştı ‘konuşması kolay yapması zor’ hakikatten öyle. 20 bin tane konut dediğinizde bu 100 bin nüfusa tekabül ediyor. Neredeyse bir şehir. Yani çok kısa zaman dilimi içerisinde bir şehir inşa edildi. Ki bunun bir kısmı 6. Ayda, bir kısmı 8. Ayda, 9. Ayda, 11. Ayda teslim edildi. Allah nasip ederse Haziran ayının sonuna doğru da bütün konutların hepsini hak sahiplerine teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BULUT: CUMHURBAŞKANIMIZIN ELAZIĞ’A GELMESİ BÜYÜK BİR ŞANSTIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ ziyaretinde pandemi nedeniyle miting hazırlığı yapmadıklarını belirten Bulut, “Pandemiden dolayı bir miting hazırlığımız olmadı, bir miting yapmak istemedik. Toplu bir programda yapmak istemedik aslında. Biz sadece belli bir kesimin kontrol altında hepsinin testlerinin yapılıp temsili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın da orada olduğu konuştuğu, bir anahtar teslim töreni yapmak istedik ama Sayın Cumhurbaşkanımızın Elazığ’a geleceğini duyan Elazığlılar tabi tutamadık. Onların hepsi yolları havaalanından gideceğimiz güzergâha kadar doldurmuşlardı. Bir sevgi seli oluşmuştu. Yine gittiğimiz yerde o programı yapacağımız yerde çadırın önünde o kadar ciddi bir kalabalık toplanmıştı ki Sayın Cumhurbaşkanımız da buna kayıtsız kalmadı. Programda olmamasına rağmen otobüsün üstüne çıkarak çünkü öyle bir hazırlığımız yoktu. Bir platform kurdurdu. Otobüsün üzerine çıkıp o coşkuyu vatandaşımızın coşkusunu, sevgisini paylaşmak istedi. Kendisi de çok keyif aldı. Ben bundan dolayı tüm Elazığlı hemşehrilerime çok teşekkür etmek istiyorum. Sayın cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Omların gönlünde Elazığ’ın Elazığlıların müstesna bir yer olduğunu çok iyi biliyoruz.  Bunu Elazığ lafını duyduğunda gözlerinin ışıldamasından biliyoruz. Bunu Elazığ’la ilgili her talebi götürdüğümüzde anında talimatlandırmasından biliyoruz. Cumhurbaşkanımızın Elazığ’a gelmesi büyük bir şanstır. Bazı yerlerin yerinde inceleme şansı oldu. Bizim talep ve isteklerimiz oldu. O konuları kendilerine ilettik. O da hemen talimat verdi. Elazığ açısından çok verimli bir misafir ağırlama olduğunu da ifade etmek istiyorum. Ben bundan dolayı Cumhurbaşkanımızı bağrına basan hem bütün Elazığlı hemşehrilerimize bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” dedi.

BULUT: HEM EKİBİMİZ HAZIR HEM KADROMUZ BU KONUDA ÇOK DONANIMLI VE YETERLİ

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin Elazığ’ a kazandırılmasında büyük emekleri olan Metin Bulut, merkezin açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmasının önemli olduğunu belirtti. Metin Bulut, “ bu konuda sizlerde yakinen takip ettiniz yaklaşık 1 yıllık süre içerisinde çok emek harcadık. Hakikatten Elazığ’ın kaynaklarını da kullanmayarak dışarıdan kaynaklar kullanarak yapmış olduğumuz, kazandırdığımız bir anlamda binaları ve ülkeyi inşa ederken gençliğimizi de ihmal etmeme adına oluşturmuş olduğumuz bizim ileride dönüp arkamıza baktığımızda hakikatten övünç kaynağımız olacak projelerden bir tanesiydi. Tabi Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde yürüyordu. Ama bugüne kadar biz hep İpekyolu’nu kendisini kağıt üzerinde anlatmıştık. Görsellerle anlatmıştık. İlk defa fiziki olarak görme şansını buldu. Sayın Cumhurbaşkanımız gittiği illerde bu tür yerlere çok gitmez. Neticede pandemiden dolayı bir açılış yapar. Daha sonra diğerlerini toplu açılışlarla açar ama burayı özellikle görmek istedi. Gördüğünde de çok beğendi. Hakikatten çok beğendi. Siz anlatıyordunuz sizin anlattığınız dan daha güzelmiş gibi bir ifade kullandı. Memnuniyet ifade etti. Önemli olan bu süreden sonra burayı çok efektif bir şekilde çalıştırmak. Ki onu da yapacağı Allah’ın izniyle. Çünkü bununla alakalı hem ekibimiz hazır hem kadromuz bu konuda çok donanımlı ve yeterli” diye konuştu.

BULUT: İPEK YOLU İÇİN 2 YILLIK PROGRAMIMIZ HAZIR

Milletvekili Metin Bulut, “Yine onunla alakalı da bakanlar talimatlındır. Bugüne kadar vermiş oldukları desteğin aynısını devam ettirmeleri yönünde de bir talimatı oldu. Hatta bazı bakanlarımızla da espri ile takıldı. Bunun sahiplenmesi gereken bir şey olduğunu söyledi. Tabi Elazığ önemli bir yer. Gençliğimizin teminatı olan gençlerimizi ihmal etmemiz gerekiyor. Neticede bu emaneti günün birince biz bunlara tevdi edeceğiz. Bu emaneti bunlara bırakacağız. Onlar emaneti gerektiği gibi taşıyabilme adına hazırlıklı olmaları gerekiyor. Bu hazırlıkta da bizim görev ve sorumluluğumuz çok fazla. Bu hazırlığı da sağlayabilecek alt yapıyı ve zemini bizim oluşturmamız gerekiyor. Buna yönelik çalışmaydı. Bugüne kadar defaten ifade ettim. Pek çok şeye imza attık. Hakikatten havaalanından çevre yollarından, şehir hastanesinden kamu kurum kuruluşlarının binalarından, ilçelerin uzmanından Sayın Cumhurbaşkanımız söyledi yapmış olduğumuz barajlardan ama bunlar içerisinde bence en anlamlı olanlardan bir tanesi İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ydi. Onun da açılışını birlikte yaptık. 2 yıllık programımız şu anda hazır Finansmanı da hazır. Tamamen Avrupa Birliği’nden almış olduğumuz bir finansman. Tamamen şu anda pandeminin bitmesini bekliyoruz. Pandeminin bitmesiyle birlikte inşallah hem Elazığ’ın hem bütün bölgenin hem de ülkenin kullanımına açacağı inşallah” diye ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 4 ay Önce

Elazığ tüm verilerde kayıtlı olduğu gibi 80-90 lı yıllara kadar her alanda bölge lideri bir il idi, şimdilerde her alanda bölgede çok gerilere düşme nedeni bu tip siyasiler oldu.

Alala
Alala - 4 ay Önce

Hala konuşuyor bu adam yaw

ali2323
ali2323 - 4 ay Önce

Ne yapalım 550 binlik şehirde şehrin yönetimini teslim edecek en iyisi buysa tüh kalıbımıza...

Zaza
Zaza - 4 ay Önce

Cumhurbaşkanı hayrına bu oyları aldınız daha onuda bulamazsıniz o kalabalığın yarışı il protokolü bı kalabalık görmedim

@zaza
@zaza @Zaza - 4 ay Önce

ben bu güne kadar zazalardan bir hayir görmedim. zaten elazığı bu hale getiren sizsiniz.

Ferhabile
Ferhabile - 4 ay Önce

Hesap kitap yaptiysan bakalim burdan adamlarına ne çikaracaksin şehir hastanesinin konumundan kaymağı yedin sıra buraya geldi hala doymadiniz adamlarında doymadı ye ye bakalim nereye kadar

Gakgom
Gakgom - 4 ay Önce

Gardaş bazılarının gözü de doymuyor.ölümü de bilmiyorlar ,toprağın dibini ve mahşer günü hesap gününü düşünmeyip kula kulluk ediyorlar ...VALLA gardaş bit meydanındaki fukaradan hiçbir farkları yok ,gideceği teslim olacağı yer belli ve götüreceği 1.5 metre patıska bez,son durak kara toprak..onun için CENAB-I HAK bizleri karşısına kul hakkı ile çıkarmayı nasip etmesin ..(ANLAYANLARA )

Gakgoş
Gakgoş - 4 ay Önce

Metin Bulut yarın bağımsız mv. adayı olsun 50 oy çıkar mı çok merak ediyorum. Tamamen cumhurbaşkanının ekmeğini yiyorlar, hizmet felan hikaye.

Vekillerimizden memnunuz
Vekillerimizden memnunuz @Gakgoş - 4 ay Önce

Bağımsız aday olmayacağına göre sorun yok, tekrar aday olur tekrar seçilir. Vekillerimizi çok seviyoruz.

metin
metin - 4 ay Önce

yahu bir insandan bu kadar mı nefret edilir? valla edilir..


SIRADAKİ HABER

banner103