Bulut: Konutların Tamamı Yıl Ortasında Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ’da konutların yıl ortasında hak sahiplerine teslim edileceğini belirterek, sosyal konuttan ev sahibi olanlara da evlerinin en hızlı sürede teslim edileceğini söyledi.

Bulut: Konutların Tamamı Yıl Ortasında Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

24 Mart tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 7’inci Olağan Büyük Kongresinde yeniden Merkez Karar Yürütüme Kurulu Üyeliğine seçilen Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kanal Fırat Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu.

Medya grubumuz ziyaretinde Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Akbıyık ile bir araya gelen Bulut, deprem sonrası yapılan çalışmaları da değerlendirdi.

BULUT: ÇOK ÖNEMLİ MESELELERİ GÜNDEME GETİRME FIRSATI BULDUĞUMUZ BİR YER

Milletvekili Metin Bulut, “Bu sadece şahsımıza tevdi edilen bir makam değil. Aynı zamanda bölgesel dengeleri düşündüğümüzde ilimize de tevdi edilen bir makam gibi algılamak lazım. Dünyanın en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesi. 13 milyona yaklaşan bir üye sayısı, 5 buçuk milyonu bayan. Çok büyük bir aile. 19 yıldır üst üste hakikatten başarıdan başarıya koşmuş ve milletin teveccühünü kazanmış bir yapının en üst düzey temsilcilerinden bir tanesi olmak bizim açımızdan da çok büyük bir onur. Bundan dolayı genel başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz. Önemli bir yer. Tabi çok önemli meselelerin konuşulduğu ve sizin de çok önemli meseleleri gündeme getirme fırsatı bulduğunuz, her ay düzenli toplandığınız; toplantıya katılmamak için hiçbir mazeretin kabul edilmediği herkesin full katıldığı, sayın genel başkanın muhakkak başkanlık ettiği, Tayyip Bey’in başkanlık ettiği bir ortam oluşuyor. Böyle bir ortamda elbette ki ili temsil eden insanlar açısından faydalı oluyor. Biz bugüne kadar Elazığ’la alakalı temel çözülmesi gereken ne kadar mesele varsa bunların hepsini hemen hemen çoğunu MKYK’da dile getirdik. Orada sizin dile getirmenizle birlikte diğer illerden destek aldığınızda ifade gücünüz artıyor. İfade deki etkininiz artıyor. Böylelikle çözüme daha rahat ulaşabiliyorsunuz. Bu yönüyle de kıymetli olduğunu düşünüyorum. Hem şahsımıza hem ilimize hem ülkemize hem de partimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

BULUT: 20 BİNE YAKIN KONUT BİTİRDİK

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bir yıldır hem süreci yönetmeye çalışıyoruz hem inşaatları yönetmeye çalışıyoruz hem ilin psikolojisini yönetmeye çalışıyoruz, hem dağıtımlarını organize etmeye çalışıyoruz. Yani depremin getirmiş olduğu ne kadar sıkıntı varsa hepsiyle eş zamanlı mücadele ediyorsunuz. Bu zor bir şey. Böyle olunca da eksi koyduğunuz oluyor, yapamadığınız oluyor, beklentileri karşılayamadığınız oluyor ama beklentinin üstünde şeyler yaptığınız da oluyor. Neticede dönüp baktığınızda şimdi Mustafapaşa Mahallesi’nden geliyorum. Bir yıl içerisinde baktığınızda 20 bine yakın konutu bitirmişsiniz, bitirme aşamasına gelmişsiniz. 8 bin tanesini teslim etmişiz. Köylerde yapılan evlerin yarısını hemen hemen yapım aşamasını tamamlama durumuna gelmişsiniz. Bu yönüyle baktığınızda çok mesafe kat ettiğinizi görüyorsunuz. Bu mesafe kat etmiş olmanız da sizi dönüp baktığınızda geçmişte yaşamış olduğunuz sıkıntılarınızın, yorgunluklarınızın hepsini gidermiş oluyor” şeklinde konuştu.

BULUT: VATANDAŞIN PROBLEMİ BİZİM PROBLEMİMİZ

MKYK Üyesi Bulut, “Yıl ortasında hemen hemen çoğunu teslim edeceğiz. Evine kavuşmayan, evine sahip olmayan kimse kalmayacak diye düşünüyoruz. Vatandaşımız hakikatten bir yıldır çok ciddi sıkıntı yaşadı. Biz de onlarla birlikte yaşadık. Neticede siyaset böyle bir şeyi gerektiriyor. Onların derdi sizin derdiniz, onların sıkıntısı sizin sıkıntınız, onların problemi sizin probleminiz oluyor. 2020 yılı bizim açımızdan da fevkalade yorucuydu hakikatten. Hem pandemi hem de depremin üst üste gelmesi, ikinci depremin olması, ekonomik sıkıntıların olması, esnafın bu konuda sıkıntıya girmiş olması, bir yandan bunları gidermek için mücadele ediyoruz. Siz de artık bizim mesai ortağımız olduğunuz. Sürekli bir koşuşturma, mücadele… sonuna geldikçe, duaları aldıkça da böyle daha rahatlıyorsunuz. O yorgunluğunuz, çekmiş olduğunuz sıkıntılarda sizin zihninizi ve kalbinizi kurcalamıyor” dedi.

BULUT: ELİMİZDE YETECEK KADAR KONUT VAR

Elazığ’a bin 500 konut daha yapılacağını bunun da ihalesinin gerçekleştirildiğini belirten Bulut, “Geçen ay içerisinde öyle tahmin ediyorum bin 500 tane daha ihalesi yapılan konut oldu. Onlar başlandı. Şimdi elimizdeki şu andaki konut stoku mevcut hem 24 Ocak’ta hem de 27 Aralık’ta meydana gelen depremden dolayı hak sahipliğine sahip olacak kişilere yetecek seviyede. Tabi bu birkaç gün içinde yeni hak sahiplerini açıklayacağız. Çünkü 27 Aralık ile birlikte orta hasardan ağır hasara dönüşen bir konut stoku var. Onların bilgileri bizde. Bitmiş durumda. Genel hayata etkilikle alakalı bir süreci bekledik. O bittikten sonra inşallah onu aldık geçen konuştuk sayın bakanımızla da. Meseleyi çözdük. Birkaç gün sonra açıklanacak. Açıklandıktan sonra tam nt sayı ortaya çıkacak. Ama şu anda yapmış olduğumuz, üretmiş olduğumuz konut sayısı yeterli. Yetmezse devletimiz yapabilecek güce, kapasiteye, yeteneğe sahip. Orada sıkıntı olmayacak inşallah. Deprem olmadan önce bin 200 tane sosyal konut kurası çekilmişti. Buradan o kuraları çekmiş olan vatandaşımıza da seslenmek istiyorum. Onlar tedirgin olmasınlar. Hiçbir söylentiye de kulak asmasınlar. Onlar sahip oldukları bütün haklar bakidir. İnşallah artan konutlardan da ki yetmezse yine konut yapmak suretiyle o bin 200 tane vatandaşımıza konutları teslim edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hak sahibi
Hak sahibi - 2 hafta Önce

Depremde hak sahibi olanlara kura çekilip sanki ev teslim edilmiş gibi yıl ortası diye önü açık bir tarih veriyor sanki depremzedeler oturuyormuş gibi 8000 konut teslim edildi diyor. Bizmişen kurasında hak sahibi olanlardan talep alıp ve Bodrum katları kuraya dahil etmeden kura çekmeyi uygun görenler ne hikmetse toplu kurada vadandaşıları nasıl daha çok mağduriyet yaratabilir diyip kurada Karşıyaka bulunan müteahhit in satmaya kıyamadığı evleri, zafran da Bodrum katları kuraya ekleyip aynı düşünce ile Çatalçeşme de ise nedense hiçbir tane 4 üncü kat kuraya alınmadı acaba bu binaların Bodrum larını kuraya koymayı akıl edenler 4 üncü katları eklemeyi unuttular galiba toplu kura çekip hak sahiplerini farklı yerde evler çıkmasına sebep oldular hak sahibi olanlar sanki evde akşama kadar oturuyor hiçbir yerde işleri ve okula giden öğrencileri yokmuş gibi hak sahiplerini yaşadığı yerden şehirin tam ters istikametine evler çıktı TOKİ depremzedeler için 2+1 sayısını 3+1 in iki katı yapıyor evler bitme aşamasına geliyor diyorlar 2+1 Doğu aile yapısına uygun değil ailede kız ve erkek çocuk büyüyünce aynı odada olmaz diye birde açıklama yapıyorlar sanki bu hükümet yeni seçilmiş bu TOKİ evlerini bunlardan önceki hükümetin yaptığı evler gibi mi görüyor acaba bu evlerin inşaat başlamadan niçin oturulabilir m2 yapılmasını için bu söylediğiniz şeylerin arkasında durmadınız zaten TOKİ evleri rezerv alanlarda arazi olarak sınırlama yok her yer devletin arazisi evleri küçük yapmanın mantığı ne idi acaba

hüseyin
hüseyin @Hak sahibi - 2 hafta Önce

bu yorumu beğenmeyenler sebebini yazar mı.yalan her hangi bir söz görmedim.

Elazığ lı
Elazığ lı - 2 hafta Önce

Toplu kurada niçin Çatalçeşme 2+1 ve 3+1 evlerin 4 üncü katları koyulmadı o evler kime ayrıldı

Dayı
Dayı @Elazığ lı - 2 hafta Önce

Niye kötü düşünüyorsun gakgo unutmuşlardır o kadar ev kura insan bunlarda bilgisayar değel

:(
:( - 2 hafta Önce

Yorumlarda Sana sayın vekilim diyen herkesi evinden kovala emin ol daha çok oy alırsın.

?
? @:( - 2 hafta Önce

Doğru bizimkiler bu dilden anlıyor

SİZE OY MOY YOK
SİZE OY MOY YOK - 2 hafta Önce

ARKADAŞ BAK ZEMİN BODRUM 1,2 LERİ İPTAL EDİN ONLAR İÇİN YENİ Bİ KURA ÇEKİNYA İSTEDİKLERİ YERDEN BU MİLLET PARASIYLA EV ALMIYORMU?

Sanane
Sanane - 2 hafta Önce

Allah belanı versin ne diyelim bodrum 2 nedir yahu bodrum 2

Abidin dayı
Abidin dayı - 2 hafta Önce

Kira fiyatlarına da el at gakgo bu işi çözsen çözsen sen çözersin emlakçılar ev sahapları kurt gibi ağzını açmış baban hayrına bu işi çöz

Vildan
Vildan @Abidin dayı - 2 hafta Önce

Yorumu beğenmeyenler emlakçılar ve ev sahipleri aç gözlüler devletimiz çalışma yapıp fahiş fiyat koyanların tepelerine binip evlerine el koysun ceza kessin hepsine o zaman beğenirsiniz

Scarface
Scarface - 2 hafta Önce

Bu şehre atılan en büyük kazıklardan biri de ahanda bu Metin

Necati TÜRKEL
Necati TÜRKEL - 2 hafta Önce

Sayın vekilim şu BODRUM lar oturulmayacak şekilde lütfen iptal ediniz


SIRADAKİ HABER

banner7