Bulut: Yaklaşık 20 Bin Konut Yapılacak

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, deprem bölgesi Elazığ'da kalıcı konutlarla ilgili ihale sürecinin başladığını belirterek, “Yaklaşık 20 bin konut yapılacak. Bu konutların hepsini en geç seneye Nisan ayı içerisinde teslim etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bulut: Yaklaşık 20 Bin Konut Yapılacak

AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, TBMM’de Elazığ depremi dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.

BULUT: BU DESTEKLER DEVAM EDECEK

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Bulut, Elazığ’da meydana gelen depremde KOBİ’lerin de etkilendiğini söyleyerek, “Bakanlarımıza esnafımızın taleplerini ilettik. Küçük esnafımızla alakalı 50 bin liralık kredi tahsis edildi. Onun çalışmaları başladı. Bu kredi, hem bankalar aracılığıyla hem de kooperatifler aracılığıyla kullandırılacak. KOBİ'lerimize acil destek kredisi verildi. 50 kişiye kadar işçi çalıştıran imalatçılarımıza 100 bin lira, 50'den fazla işçi çalıştıranlara 150 bin liralık kredi tahsisi yapıldı. Bu destekler devam edecek" ifadelerini kullandı.

BULUT: YAKLAŞIK 20 BİN KONUT YAPILACAK

Elazığ’da konteyner kentlerin kurulacağını kaydeden Bulut, “Alt yapı çalışmaları zaman aldığı için gecikme gibi algılanan bir durum oldu. Bu gecikme değil. Bu mevsim şartlarında bu kadar yapılabiliyor. 10-15 gün içerisinde 5 bin ailenin faydalanabileceği konteyner kentlerimiz faaliyete geçecek. Kalıcı konutlarla ilgili ihale süreci de başladı. Yaklaşık 20 bin konut yapılacak. Bu konutların hepsini en geç seneye Nisan ayı içerisinde teslim etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekler
Gerçekler - 1 yıl Önce

Hiç biriniz bir Gürsel erol etmezsiniz.

Güngör
Güngör - 1 yıl Önce

TOKİ nin sadece Afet Konutu yapmak yerine estetiği de ön plana alan çok seçenekli alternatif seçenekler sunması daha doğru olmazmıydı.

Vasfi
Vasfi @Güngör - 1 yıl Önce

TOKİ konusunda bir hayli eleştiriler olacak gibi, insanlar neden sadece TOKİ nin afet evlerine mahkum ediliyor. Çok uygun şartlarla kredi verilsin insanlar ev satınalabilsin. Elazığ da 2000 den fazla satılık konut stoku var. Yaza kadar en azından sayı 3 bini aşar bu şekilde vatandaş daha erken evine taşınır. TOKİ illere göre çok kaliteli projeler geliştirirken neden Elazığ'a kopyala yapıştır basit sadece 100 m 120 m2 brüt konut seçeneğine mahkum ediyor.

Nisan
Nisan - 1 yıl Önce

Nisan ayına kadar size ait olan konutlara yerlestirsenize insanları

Barıs
Barıs - 1 yıl Önce

Bu ibnede ihaleden pay alsaydı iyiydi

Cemal
Cemal - 1 yıl Önce

Kanal Fırat da Kıvanç Beyarslan isimli Şehir plancısını dinledim. Aklım durdu. Bu imarın nasıl bu hale geldiğini kestirmek zor olmadı.Eğer Şahin Şerifoğlu böyle isimler ile çalışırsa muhtemelen çok yoğun eleştirilere muhatap kalır.

Emre
Emre - 1 yıl Önce

Şehrin içte biri yıkılacak sonra gene fahiş fiyatlar üzerinden vatandaşa kendi arsası üzerinden evleri satılacak! Sonra da biz iş yapıyoruz diye ortalık da hava atıp gezineceksiniz. Devlet hiçbirşey yapmasa özellikle bazı bölgelerde 2-3 kat daha fazla vererek depremzede hiç ücret ödemeden evler rahatlıkla yapılabilir. Yıkılan binanın yanında 12-14 kat iimar verilen yerler var!

ali balık
ali balık - 1 yıl Önce

Alah yardımcınız olsun. bir rezerv alanda gülmez eteklerinde olsun

Yavuz
Yavuz - 1 yıl Önce

Mücahit İmarını savunan rantın daniskası olan yapılara rant yok diyen şehir planlaması adına bilginin zerresini taşımayan ve fikir beyan edemeyen birinin yeni dönem adına hala sahnede olması inanılır gibi değil

Vehbi gür
Vehbi gür @Yavuz - 1 yıl Önce

Ya bu şehirin turizm açısından göz bebeği sivrice ye cezaevi yapılmasını bize yatırım diye sundular be bunlar. Yeni emniyet sola sıfır iki mahalle arasında ikinci organize sanayi şehrin yeni gelişim yeri çayda çıra nın üstlerine yapılıyor bugün bi çimento şehirden çıkarılamazken yarın çimento gibi elli tanesi şehrin içinden kalacak bunların vizyonu bu kadar işte. Defterdarlığın da o daracık adliye sokağına yapılmasını vs hangi birini diyeyim

Nihat
Nihat @Yavuz - 1 yıl Önce

3 kişilik ekibin diğerleri de Kıvanç gibiyse vay bu memleketin haline,


SIRADAKİ HABER

banner103